Media

I LIGA K: KOLEJNA WYGRANA TARNOWIANEK, OPOLANKI BEZ PUNKTU

13.01.2019

Grupa Azoty PWSZ Tarnów wygrała z AZS Uni Opole 3:1. Dzięki temu zwycięstwu tarnowianki znalazły się na drugim miejscu w tabeli i tracą do Energetyka Poznań pięć punktów. Z kolei zespół z Opola pozostał na szóstym miejscu, ale ma rozegrane dwa mecze więcej niż Wisła Warszawa.

Zespół z Tarnowa od samego początku narzucił swoje warunki gry, po zagrywkach Magdaleny Jurczyk prowadził 4:0. Opolanki miały problemy z przyjęciem i nie kończyły ataków. Pojedynczymi atakami próbowała poderwać do skutecznej gry swoje koleżanki Joanna Pacak, ale nie znalazła ona wsparcia wśród nich. Przez dłuższy czas utrzymała się kilkupunktowa przewaga siatkarek z Tarnowa. Gospodynie były skuteczniejsze w grze na siatce, punktowały w kontratakach, po asie serwisowym Magdaleny Pytel prowadziły 10:6. Opolanki nie potrafiły zniwelować strat do tarnowskiej ekipy. Po kolejnej serii Magdaleny Pytel tablica wyników wskazała rezultat 19:14 dla gospodyń. Podopieczne Nicoli Vettoriego całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom. W polu zagrywki nie do zatrzymania była Magdalena Szabo, punkty w ataku zdobyła Joanna Sikorska. Seta atakiem z piłki przechodzącej zakończyła Magdalena Jurczyk.

W drugim secie meczu role na boisku odwróciły się . Tym razem to tarnowianki miały problemy z przyjęciem a ich ataki były nieskuteczne. W ekipie z Opola mogła podobać się gra Dominiki Witowskiej oraz Joanny Pacak. Po tym jak Joanna Pacak zablokowała Magdalenę Pytel, było 10:2 dla AZS Uni. Dobrą serią zagrywek popisała się Marta Ciesiulewicz i przewaga zespołu z Opola wzrosła do 11 punktów (17:6). Gospodynie nie miały siatkarskich argumentów i w każdym elemencie im ustępowały. Seta atakiem zakończyła Marta Ciesiulewicz i w meczu był remis 1:1.

W kolejnym secie meczu ciężar gry na siebie wzięła Paulina Głaz, zawodniczka ta zdobyła punkty w ataku i jej ekipa prowadziła 6:2. Opolanki zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt po ataku Ilony Gierak, a po asie serwisowym w wykonaniu Joanny Pacak remisowały (6:6). Drużyna z Opola objęła dwupunktowe prowadzenie, punktowym blokiem popisała się Jagoda Maternia, opolanki prowadziły wówczas 10:8. Ich przewaga wzrosła do trzech punktów po asie serwisowym Marty Ciesiulewicz (11:8) i utrzymała się do stanu 14:11. Ciężar gry na siebie wzięła Joanna Sikorska, dzięki niej tarnowska drużyna odrobiła straty, a następnie prowadziła dwoma punktami (16:14). Był to ważny moment tego seta, dominacja tarnowianek na boisku trwała do stanu 21:17. Wówczas do ataku zerwały się podopieczne trenera Vettoriego, dzięki Marcie Ciesiulewicz doszło do remisu 22:22. W końcówce seta przy stanie 23:23 dwoma punktowymi blokami popisała się Magdalena Pytel i dzięki niej ekipa z Małopolski wygrała seta i prowadziła w meczu 2:1.

W ostatnim secie tego spotkania tarnowianki poszły za ciosem i po zbiciu Pauliny Głaz prowadziły 6:2. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Nicola Vettori. Na niewiele się to zdało, gospodynie raz za razem powiększały przewagę, po bloku Pauliny Bałdygi na Marcie Ciesiulewicz ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (11:5). Następnie serią skutecznych zagrywek popisała się Magdalena Jurczyk i przy jej serii było 18:9 dla Azotów. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok swoich przeciwniczek i powiększały swoje straty. Sytuację na boisku próbowała ratować Ilona Gierak oraz Oliwia Michalak, ale na odrabianie strat było już za późno. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Magdalena Szabo i gospodynie wygrały całe spotkanie 3:1