Media

I LIGA K: TARNOWIANKI BEZ STRATY SETA W STARCIU Z SZÓSTKĄ MIELEC

06.01.2019

W pierwszym meczu tego roku siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały Szóstkę Mielec 3:0, a najbardziej wyrównana była premierowa odsłona, która po grze na przewagi padła łupem przyjezdnych.

Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęły tarnowianki (4:0), wówczas o przerwę poprosił Roman Murdza. Po niej długą wymianę skończyła atakiem po skosie Pfeifer-Jucha (1:4). Mielczanki doprowadziły do remisu. Na wyczyszczonej siatce świetnie atakowała Szabó (10:10), dobrze w ataku spisywały się Sikorska i Cur. Zespoły toczyły zaciętą walkę w tej fazie seta. Przy stanie 21:21 dobrze po skosie zagrała Joanna Sikorska. Ofiarnie w obronie grały mielczanki, plas w róg dał przyjezdnym piłkę setową (24:23). Na zagrywkę udała się Sikorska, która zdobyła z niej bezpośredni punkt i zakończyła tę partię 26:24.

W drugą odsłonę ponownie lepiej weszły tarnowianki, kontra z prawego skrzydła dała im prowadzenie 5:2, Marcelina Gliniecka dołożyła asa serwisowego (7:4). Magdalena Szabó i Joanna Sikorska dobrze spisywały się w ataku (9:5). Dwa punkty z rzędu trafiły na konto teamu z Mielca (7:9), ale dobre zagrywki Sikorskiej dały prowadzenie Grupie Azoty PWSZ Tarnów 15:10. Z obejścia skutecznie zagrała Pytel, która w następnej akcji skończyła także piłkę przechodzącą (18:11). Skuteczniejsza gra tarnowianek skutkowała ich wyraźną przewagą (22:14), a do dobrej gry w ofensywie ekipa z Małopolski dołożyła trudny serwis (24:15). Z prowadzenia 2:0 w całym meczu team gości mógł cieszyć się kiedy długą wymianę zakończyła Gliniecka.

Tym razem set rozpoczął się od w miarę wyrównanej gry (2:2), ale potem dwa oczka więcej miały na swoim koncie siatkarki z Tarnowa, a zaliczkę powiększyła Szabo (10:7). Długą wymianę skończyła atakiem Cur (13:9). Dobrze, punktowała również Pytel (15:10). Szóstka Mielec ponownie miała problemy z błędami własnymi (13:17) i cały czas wyraźna przewaga leżała po stronie tarnowianek (22:17). Tego dystansu już nie straciły i bo akcji blokiem mogły cieszyć się z wygranej 3:0.

UKS Szóstka Mielec – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3
(24:26, 15:25, 19:25)