Media

I LIGA K: PEWNE ZWYCIĘSTWO TARNOWIANEK Z MAZOVIĄ WARSZAWA

30.12.2018

W swoim ostatnim meczu w 2018 roku ekipa z Tarnowa pokonała Mazovię Warszawa 3:0. Przyjezdne tylko w pierwszym secie zdobyły 20 punktów i toczyły w nim w miarę wyrównaną grę. Drugi i trzeci set meczu były jednostronnym popisem zespołu z Małopolski.

Mecz rozpoczął się od remisu 2:2, w poczynaniach obu drużyn widać było dużą nerwowość, a wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 6:5 dla gospodyń popełniły one serię błędów własnych w ataku i przegrywały 6:10. Przerwa wzięta przez trenera Michała Betleję była dobrym posunięciem, gospodynie szybko odpowiedziały swoim rywalkom. Ciężar gry na siebie wzięła Magdalena Szabo oraz jej imienniczka Magdalena Jurczyk. Pierwsza wykonała serię trudnych zagrywek, a druga skutecznie zagrała na środku siatki i tablica wyników wskazała rezultat 16:12 dla tarnowskiej drużyny. Warszawianki miały problemy z przyjęciem, co przełożyło się na ich grę w ataku. Po tym jak została zablokowana Wiktoria Kowalska przez Maję Grodzką, przewaga Azotów wzrosła do pięciu punktów (18:13). Wprawdzie po asie serwisowym Olivii Kofie oraz błędzie własnym gospodyń Mazovia zbliżyła się na dwa punkty do swoich rywalek (16:18), ale zespół gości na więcej nie było stać, w końcówce seta dominowały miejscowe siatkarki, ponownie odrzuciły swoje rywalki i dominowały na siatce. Gospodynie ustrzegły się błędów własnych i po ataku Joanny Sikorskiej wygrały tego seta w stosunku 25:20.

Na początku drugiego seta ekipa Mazovii po asie Wiktorii Kowalskiej prowadziła 6:4. Tarnowianki wzmocniły swoją zagrywkę, kontrataki zamieniały w punkty i po serii błędów własnych Mazovii odrobiły straty i prowadziły 9:8. W drużynie z Warszawy w dalszym ciągu szwankowało przyjęcie, z dobrej strony zaprezentowała się Paulina Głaz, punktowała Magdalena Jurczyk i dzięki nim drużyna z Małopolski prowadziła 12:9. Błędy przytrafiły się też gospodyniom, ale nie miało to większego wpływu na ich postawę. Po serii zagrywek Magdaleny Pytelbyło 20:13. Siatkarki z Tarnowa dominowały w każdym elemencie siatkówki, punktowały w bloku, dobrze grały w obronie. Kolejną serią zagrywek popisała się Paulina Bałdyga, przyjezdne popełniły wiele błędów własnych i przegrywały 14:24. Seta punktowym atakiem zakończyła Magdalena Jurczyk.

W ostatnim secie tego meczu gospodynie poszły za ciosem, odrzuciły swoje rywalki od siatki i prowadziły 6:3. Przyjezdne nie potrafiły odpowiedzieć swoim przeciwniczkom i były w odwrocie. Po tym jak Magdalena Jurczyk zablokowała Olivię Kofie, było 13:7. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando zespołu z Tarnowa. Pojedyncze ataki Wiktorii Kowalskiej oraz Magdaleny Orlickiej na niewiele się zdały. Przy stanie 17:10 kontuzji nabawiła się Paulina Głaz, ale nie wpłynęło to negatywnie na poczynania zespołu z Tarnowa. Przyjezdne były w odwrocie, w dalszym ciągu miały problemy z przyjęciem, przebijały piłkę na drugą stronę. Gospodynie ponownie punktowały, w kontratakach dobrze zagrała Magdalena Pytel, mecz skutecznym atakiem zakończyła Magdalena Jurczyk.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – BlueSoft Mazovia Warszawa 3:0
(25:20, 25:15, 25:17)

Składy zespołów:
Azoty: Grodzka, Szabó, Głaz, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak (libero) oraz Gliniecka, Pytel i Mazurek (libero)
Mazovia: Przepiórka, Kofie, Wyrwa, Szymańska, Orlicka, Kowalska, Berkowska (libero) oraz Mazur, Karpińska, Nowak i Szyjka (libero)