Media

Świąteczna wygrana tarnowskich siatkarek

27.12.2018

W pierwsze lidze siatkówki kobiet rozegrano 16.kolejkę spotkań. Grupa Azoty PWSZ Tarnów wyjechała do Krosna, gdzie rywalizowała z PWSZ MOSiR Glass.

Rywalki w tym sezonie notorycznie gubią punkty, jednak potrafią zaskakiwać, jak w ubiegłym tygodniu w Poznaniu, gdzie po pięciosetowej walce wygrały z wiceliderem Energetykiem. Spotkanie na Podkarpaciu już od pierwszego seta należało do siatkarek z Małopolski. To one swoimi zagrywkami odrzucały od siatki krośnianki, zaś blok nie pozwolił na wiele atakującym gospodyń. W efekcie po blisko kwadransie gry partia ta zakończyła się wygraną tarnowianek 25:12.

W kolejnej nie były już tak łatwo. Tarnowskie siatkarki popełniały błędy, nie były już tak skuteczne na siatce. Gospodynie prowadziły kilkoma punktami, a drużyna trenera Michała Betlei mimo chwilowego zrywu, szybko znów gubiła punkty. W miarę upływu czasu set się wyrównał i tarnowianki stanęły przed szansą przechylenia go na swoją korzyść. Mocne zagrywki i skuteczne bloki pozwoliły na wygraną w tej partii 25:23.

W trzeciej odsłonie tego meczu, tarnowianki szybko wyszły na prowadzenie, lecz chwilę później rywalizacja wyrównała się, po kilku stratach drużyny z Małopolski. Seryjnie zdobywane punkty przez oba zespoły doprowadziły do wyrównanej końcówki. Znów wojnę nerwów wygrały tarnowianki tym razem 25:21 i dopisują do swojego konta trzy punkty po zwycięstwie na parkiecie w Krośnie 3:0.

Spotkanie z Mazovią Warszawa rozegrane zostanie w sobotę 29 grudnia o godzinie 18, w hali PWSZ przy ulicy Mickiewicza w Tarnowie.

Natomiast na Podkarpaciu Szóstka Mielec w tej kolejce rywalizowała z liderem 7R Solną Wieliczka. Mielczanki nie były faworytem tej rywalizacji, jednak po cichu liczono, że uda się sprawić niespodziankę. Mimo że dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane, a gospodynie bardzo dobrze grały w odbiorze i na siatce, nie udało się przechylić tych partii na korzyść siatkarek Szóstki Mielec. Wieliczanki bardziej doświadczone i ograne na pierwszoligowych parkietach wygrywały do 22 i 23. Kibice po cichu liczyli, że uda się przełamać niemoc w trzecim secie i powalczyć z rywalem, jednak to wieliczanki wykorzystały bezlitośnie dużą liczbę błędów w odbiorze i grze na siatce mielczanek. To też podkrakowski klub dość szybko poradził sobie i wygrał 25:15 i w całym spotkaniu 3:0.

Za tydzień mielczanki pauzują, bo rywalizację z poznaniankami już rozegrały w ubiegłą niedzielę ulegając 0:3.

W tabeli ligowej tarnowska Grupa Azoty PWSZ jest na piątym miejscu, zaś mielecka Szóstka przedostatnia trzynasta.