Media

I LIGA K: PIERWSZA PORAŻKA WIELICZANEK, POLEGŁY W TARNOWIE

25.11.2018

Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonała 3:0 7R Solną Wieliczka w meczu 11. kolejki I ligi kobiet. Po dziewięciu wygranych meczach ligowych wieliczanki przegrały swój pierwszy mecz w tym sezonie i straciły fotel lidera. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Magdalena Pytel, a tarnowianki umocniły się na 3. miejscu w tabeli z trzypunktową stratą do lidera.

Mecz zespołu z Tarnowa z niepokonanym dotąd liderem z Wieliczka zaczął się dobrze dla gospodyń. Podopieczne treneraMichała Betlei świetnie ustawiały blok i dość szybko wyszły na prowadzenie 6:3. Wieliczanki miały problemy z przyjęciem zagrywki, a gospodynie skrzętnie z tego korzystały, utrzymując prowadzenie (9:5). Lider jednak szybko otrząsnął się z niemocy i rozpoczął odrabianie strat, niwelując straty do jednego punktu (11:10). Okazało się, że tylko na chwilę. Dobra zagrywka gospodyń znów utrudniła grę wieliczankom, po asie serwisowym Magdaleny Jurczykzespół PWSZ prowadził już 18:12 i pewnie kroczył do wygranej. Gdy Patrycja Ząbek popisała się asem serwisowym, a swój atak z drugiej linii skończyła Magdalena Grabka, przy stanie 20:17 dla swojej drużyny o przerwę poprosił trener Betleja. W końcówce tarnowianki nie dały sobie już odebrać zwycięstwa – po kiwce Joanny Sikorskiej miały piłkę setową przy stanie 24:20, a po chwili atak w antenkę przyjezdnych zakończył pierwszą partię.

Dobre zagrywki Magdaleny Szabó pozwoliły tarnowiankom nie prowadzenie 3:1 na początku drugiego seta, ale podopieczne trenera Ryszarda Litwina szybko odrobiły straty, doprowadzając do remisu 6:6. Po dwóch atakach Magdaleny Grabki lider I ligi kobiet wyszedł na prowadzenie 12:10, ale gdy tylko gospodynie zaczęły odrabiać straty, grę przerwał trener Litwin. W końcówce Solna prowadziła 19:16, ale seria punktów tarnowianek przy zagrywce Magdaleny Pytel pozwoliła zespołowi PWSZ odrobić straty i wyjść na prowadzenie 21:20. W końcówce emocje nie pozwoliły kibicom oglądać gry na siedząco. Po ataku i asie serwisowym Magdaleny Szabó gospodynie miały piłkę setową przy stanie 24:23, ale tarnowianki zepsuły kolejną zagrywkę. Sprytny plas Pauliny Głaz, a potem nieporozumienie w zespole rywalek dało tarnowiankom wygraną 26:24 i prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu.

Po wyrównanym początku trzeciej partii pierwsze odskoczyły rywalkom gospodynie, które po atomowym uderzeniu Joanny Sikorskiej z drugiej linii prowadziły 7:5. Potem jednak gra znów się wyrównała, a wieliczanki doprowadziły do remisu 10:10. Zacięta walka punkt za punkt znów rozgrzała kibiców, od stanu 15:15 tarnowianki jednak zaczynały zdobywać przewagę. Po ataku Magdaleny Szabó prowadziły 19:16, ale gdy przyjezdne zdobyły dwa punkty z rzędu, przy stanie 21:19 dla swojego zespołu grę przerwał trener Michał Betleja. Po niej gospodynie nie oddały już żadnego punktu rywalkom. Seta wynikiem 25:19 dla PWSZ zakończyły dwa autowe ataki rywalek i tarnowianki wygrały ten mecz 3:0. Zespół z Wieliczki przegrał pierwszy mecz w tym sezonie w rywalizacji I ligi kobiet.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – 7R Solna Wieliczka 3:0
(25:20, 26:24, 25:19)

źródło: siatka.org

fot:Tomasz Schenk