Media

Energetyk pokonany

27.11.2017

W 9. kolejce I ligi kobiet siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów sprawiły swoim kibicom miłą niespodziankę, pokonując wyżej notowany zespół Joker Świecie. Mecz był bardzo zacięty, przyjezdne prowadziły w nim już 2:1, ale podopieczne trenera Michała Betlei doprowadziły do tie-breaka, w którym wygrały 15:12 i zapisały na swoim koncie cenne dwa punkty.
Początek pierwszego seta meczu w Tarnowie był bardzo wyrównany. Raz jedna, raz druga drużyna zdobywała punkty, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Od stanu 7:7 dobry blok Karoliny Florczak i Pauliny Majkowskiej oraz problemy w przyjęciu gospodyń pozwoliły Jokerowi wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Po serii zagrywek Florczak było już 15:9 dla przyjezdnych, jednak tarnowianki odrobiły część. Po ataku Florczak Joker prowadził 20:17, ale po chwili świecianki miały już tylko jeden punkt przewagi i o przerwę poprosił trener Piotr Sobolewski. Joker nie wykorzystał dwóch piłek setowych, zespół gospodyń wyrównał na 24:24, a w zaciętej końcówce na przewagi rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść. O ich wygranej przesądziły proste błędy rywalek.
Druga partia, mimo początkowego prowadzenia gospodyń (6:4, 11:9), przebiegała pod dyktando przyjezdnych. Od stanu 13:12 dla rywalek podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego włączyły piąty biegi i przy wyniku 14:16 o przerwę poprosił Michał Betleja. Tarnowianki dotrzymywały kroku rywalkom jeszcze do stanu 19:20, potem nastąpiła seria punktów Jokerek, które pewnie wygrały tę partię 25:19. W końcówce dobra postawa na środku Pauliny Majkowskiej oraz błędy w przyjęciu tarnowianek dały wygraną rywalkom – seta zakończył punktowy blok na Sabinie Podlasek. Po wyrównanym początku trzeciej partii do głosu doszły tarnowianki, które po bloku na Klaudii Grzelak prowadziły 14:8. Od stanu 17:12 dla gospodyń świecianki jednak zdobyły sześć punktów z rzędu i po asie serwisowym Małgorzaty Sobolewskiej wyszły na prowadzenie. W końcówce świetna gra blokiem Jokera dała mu prowadzenie 24:20, tarnowianki jednak znów obroniły trzy piłki setowe i kibice liczyli na powtórkę z pierwszego seta. Kolejną piłkę skończyła jednak Klaudia Grzelak i Joker prowadził już w tym meczu 2:1.
Początek czwartego seta był bardzo wyrównany, jako pierwsze na prowadzenie wyszły podopieczne trenera Michała Betlei, które po ataku Pauliny Głaz prowadziły już 13:10. Trzypunktowa przewaga tarnowianek utrzymywała się bardzo długo (20:17), ale w końcówce Joker odrobił straty i znów kibiców czekała emocjonująca końcówka. Gospodynie jednak znów zdobyły kilka punktów z rzędu i miały trzy piłki setowe przy stanie 24:21. O przerwę poprosił trener Piotr Sobolewski, a jego podopieczne wygrały dwie kolejne wymiany. Seta zakończył jednak atak Magdaleny Szabó i PWSZ doprowadził do tie-breaka. W decydującym secie zespoły walczyły punkt za punkt, ale po dobrym bloku na Paulinie Majkowskiej to gospodynie prowadziły dwoma punktami przy zmianie stron boiska. Po błędzie odbicia po stronie gości było już 11:8 dla tarnowianek i tej szansy zespół PWSZ nie wypuścił już z rąk. W końcówce punktowała Podlasek, pomyliła się w ataku Karolina Florczak, a w ostatniej piłce Sabina Podlasek zaatakowała z przechodzącej piłki i gospodynie wygrały 15:9, zgarniając dwa punkty. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano rozgrywającą PWSZ, Izabelę Matyszczak.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:2
(29:27, 19:25, 23:25, 25:23, 15:9)