Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Stara gwardia nie rdzewieje (fragmenty)

23.07.2012

Dwaj zasłużeni trenerzy mogą zasiąść na ławkach Jedynki Tarnów i Szóstki Biłgoraj. Istnieje też projekt, by z drużynami grupy IV drugiej ligi siatkarek rywalizował PLKS Pszczyna, do którego wraca krakowianka i była zawodniczka I-ligowej Wisły, Aleksandra Filip.

 

Tarnowski klub porozumiał się z Bogdanem Dudkiem, znanym z kilkudziesięciu sezonów pracy w Łańcucie, gdzie od lat 70. był budowniczym kolejnych drużyn, pełniąc przy nich również przeróżne funkcje administracyjne. Jest to jego dodatkowy – obok umiejętności czysto szkoleniowych – atut, który może przydać się Jedynce. Dzisiaj doszło do spotkania w Tarnowie. - Dotychczasowe rozmowy były bardzo konkretne, jest „chemia" miedzy nami - obrazowo opisuje Piotr Górnikiewicz, prezes klubu. – Właściwie wszystko mamy dogadane, będziemy ze sobą pracować, pozostało ustalenie szczegółowych warunków umowy.


Działacze zrezygnowali, ze względów finansowych, z zatrudnienia na tym stanowisku Macieja Baneckiego, który prowadził już kilka treningów testowych, a także – jako zawodniczki – jego żony Magdaleny Baneckiej. Z kolei prowadząca dotychczas tarnowianki Urszula Świerczek najprawdopodobniej będzie opiekunem zespołu IV-ligowych rezerw (złożonego głównie z juniorek).

 

Bogdan Dudek służył już swoim doświadczeniem powstającej u schyłku poprzedniej dekady Patrii Sędziszów, przez rok prowadził ją też w II lidze, do której dostała „dziką kartę". Wcześniej był jednak specjalistą od sportowych awansów – MKS Łańcut wprowadzał dwukrotnie do II ligi (w 1993 i 1995 r., wówczas dużo mniej licznej i znacznie silniejszej niż obecna) oraz na zaplecze ekstraklasy (w 2005 r.). Uczył siatkówki (na różnych poziomach, także ściągając jako nastolatki do Łańcuta) wiele dobrych zawodniczek, zdobywając z nimi medale mistrzostw Polski młodziczek i kadetek, na czele z najbardziej znaną Anną Podolec (ale i np. Paulę Rauch, Monikę Pusz, Żanetę Baran, Katarzynę Warzochę, Sylwię Bielecką).

 

PAWEŁ FLESZAR

 

źródło: http://sportkrakowski.pl/stara-gwardia-nie-rdzewieje/