Media

Inauguracyjna porażka siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów

09.10.2017

W ten weekend rozpoczęły rozgrywki siatkarki pierwszej ligi. Na zapleczu Orlen Ligi mamy swojego reprezentanta, a jest nim drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Podopieczne trenera Michała Betleji swój pierwszy pojedynek rozegrały w Kaliszu, z zespołem Calisii.

Tydzień temu obie ekipy zmierzyły się w turnieju Pucharu Polski, gdzie zespół z Wielkopolski pokonał tarnowianki w trzech setach. Spotkanie na parkiecie w Kaliszu dobrze rozpoczęło się dla zespołu tarnowskiego. Grupa Azoty PWSZ wygrała pierwszego seta 25:16, i szybko objęła prowadzanie w drugiej partii 8:3. Szybko jednak zareagował trener miejscowych, który wyeliminował błędy na siatce oraz w odbiorze zagrywki. W efekcie gospodynie wygrały 25:22 i doprowadziły do remisu. W trzeciej odsłonie tego spotkania kaliszanki bezapelacyjnie rządziły na parkiecie punktując każdy błąd tarnowianek i wygrywając 25:18. Czwarta partia znów zacięta i początkowo wydawało się, że to przyjezdne doprowadzą do remisu setowego. Jednak przy stanie 21:18 dla podopiecznych trenera Michała Betleji, co się zacięło. Gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania i dzięki ograniu pierwszoligowemu wygrały czwartego seta 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Punkty w tym spotkaniu zdobyły: Pytel 14, Lewandowska 13, Szabo 11, Podlasek 10, Głaz 9, Pieczka i Bodzęta po 2 i Świderska 1.

Następny pojedynek ligowy, tym razem na własnym parkiecie siatkarki Grupy Azoty PWSZ zagrają już w sobotę 14 października. Ich rywalem będzie zespół Karpat Krosno. Początek spotkani o godzinie 1