Media

Akademiczki z Lublina pokonane.

24.01.2017

W drugiej lidze siatkówki kobiet drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowały na własnym parkiecie zespół AZS Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej Lublin.

W pierwszej rundzie tarnowianki wygrały po pięciosetowej walce, teraz nie mogły sobie pozwolić na stratę punktu. Jednak te myśli bardzo sparaliżowały poczynania zespołu trenera Michała Betleji. W pierwszej partii zawodziło przyjęcie oraz gra blokiem. Za to rywalki punktowały błędy tarnowskiego zespołu wygrywając pierwszego seta 25:15.

W drugiej partii nieco lepiej grające tarnowianki dotrzymywały kroku lubliniankom, jednak w ostatnim etapie tej odsłony, popełniły kilka błędów. W efekcie prowadząc lublinianki 24:20 musiały postawić kropkę nad i. Jednak trudna zagrywka Oliwii Michalak szybko rozwiała te zamiary i gospodynie doprowadziły do remisu po 24. Chwilę potem po wygranej 27:25 tarnowianki doprowadziły do remisu.

Trzeci set pokazał, że gospodynie weszły na właściwy tor. Rywalki nie mogły przebić się przez blok gospodyń i miały problemy z odbiorem zagrywki. Ostatecznie 25:18 i miejscowe objęły prowadzenie w meczu 2:1.

W czwartym secie znów przewaga siatkarek z Tarnowa, która została roztrwoniona w ostatnich fragmentach seta. Wszystko jednak skończyło się pomyślnie, bo podopieczne trenera Michała Betleji wygrywając 26:24 zapisały na swoim koncie trzy punkty po wygranej 3:1.