Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Większe szanse na awans - Turniej w Tarnowie

08.04.2016

Tarnowianki zwiększyły swoje szanse na awans

Zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów będzie organizatorem półfinałowego turnieju o wejście do I ligi siatkówki kobiet. Decyzję podjął wydział rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej po analizie przedstawionych przez uczestniczące w rozgrywkach kluby – ofert dotyczących organizacji turniejów, Uznano, że ta przedstawiona przez prezesa klubu Piotra Górnikiewicza jest najbardziej atrakcyjna. W półfinałowym turnieju rozgrywanym w dniach 22-24 kwietnia rywalkami tarnowskich siatkarek będą zespoły Orła Elbląg, AZS-u KU Politechniki Opolskiej i BlueSoft Mazovii Warszawa. Siatkarki z Elbląga w swojej grupie II ligi wygrały wszystkie18 spotkań a w rundzie play-off pokonały 3:0 rywalki ze Startu Włocławek. Także bez porażki zakończyły rozgrywki„ akademiczki” z Opola. W całym sezonie straciły zaledwie sześć setów. Drużyna Mazovii- zespół w którym występuje m.in.b. zawodniczka Grupy Azoty Małgorzata Ruszel awans do półfnałów zapewniła sobie dopiero po dramatycznej, wygranej 3:2 rywalizacji w rundzie play-off z lokalnym rywalem, wyżej notowaną po rundzie zasadniczej Spartą Warszawa.

Dwa najlepsze zespoły z tarnowskiego turnieju awansują do finału, w którym walczyć będą z dwoma drużynami półfinału rozgrywanego w Pszczynie z udziałem miejscowego PLKS-u, NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, UKŻPS-u Kościan i kolejnego zespołu z Małopolski WTS-u Solnej z Wieliczki. Awans do I ligi wywalczy najlepsza dwójka.

-Droga do awansu jest więc jeszcze daleka. Jeżeli jednak zagramy w podobnym stylu jak w spotkaniach rundy play-off z AGH Kraków (tarnowianki wygrały pewnie trzy spotkania) możemy i chcemy postarać się o awans – mówi trener Grupy Azoty PWSZ Marek Skrobot.

Tarnowskiemu szkoleniowcowi cykl treningowy komplikuje nieco udział jego podopiecznych w rozgrywanych podczas obecnego weekendu półfinałach Akademickich MP w Lublinie. Studentki PWSZ grające w tym turnieju to praktycznie 80 procent drugoligowego zespołu. Trener nie będzie więc miał przez 4-5 dni okazji do pracy z całym zespołem.

Program gier.

Piątek – 22.04: Grupa Azoty- Orzeł Elbląg . AZS Opole- Mazovia. Sobota-23.04: Grupa Azoty – Mazovia. Orzeł Elbląg – AZS Opole. Niedziela- 24.04: Grupa Azoty –AZS Opole- Mazovia – Orzeł Elbląg.

Roman Kieroński /Gazeta Krakowska