Media

Dobry początek sezonu.

07.10.2015

Bardzo dobrze rozpoczęły sezon siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Siatkarki w drugim meczu rozgrywek zdołały pokonać na wyjeździe drużynę Akademii Górniczo‑Hutniczej. Po emocjonującym spotkaniu tarnowianki triumfowały ostatecznie 3:2. Siatkarki tym samym na trudnym terenie zrewanżowały się rywalowi, który w poprzednich rozgrywkach wyeliminował je z gry o awans do wyższej ligi. Najbliższe dwa spotkania drużyny odbędą się w Tarnowie.

Popularna „Jedynka” rozpoczęła sezon od zwycięstwa przed własną publicznością 3:1 ze Skawą Wadowice. Po inauguracyjnym meczu z beniaminkiem tarnowianki czekała jednak znacznie trudniejsza konfrontacja. Pojechały bowiem do Krakowa, aby tam zamierzyć się z dobrze znaną drużyną Akademii Górniczo‑Hutniczej, która już przed rokiem sprawiła im spore problemy, a ostatecznie pokonała tarnowianki w fazie play‑off.
– AGH ponownie będzie trudnym przeciwnikiem. Przekonaliśmy się o tym już w poprzednim sezonie, a teraz krakowianki jeszcze się wzmocniły – mówił trener Marek Skrobot. – Mamy swoje cele i chcemy je realizować. Na pewno AGH jest w gronie drużyn, które mogą nam w tym przeszkadzać, bo będą liczyć się w walce o miejsce w czołówce.
Tak ważne spotkanie nie zawiodło oczekiwań kibiców, którzy spodziewali się dużych emocji. W krakowskiej hali lepiej rozpoczęły gospodynie i zwyciężyły w pierwszym secie 25:19. Sytuacja uległa zmianie w drugiej partii, kiedy to zespół z Tarnowa pewnie wygrał 25:13, a w trzecim secie utrzymał dyspozycję i cieszył się z wyniku 25:14. Wówczas przebudziły się gospodynie, które początkowo zdołały uniknąć przegranej, doprowadzając w kolejnym secie do tie‑breaku. W kluczowym momencie lepiej zaprezentowały się jednak tarnowianki, które wygrały 15:12 i w całym spotkaniu zasłużenie triumfowały 3:2.
Wyjazdowa wygrana siatkarek „Jedynki” to bardzo dobry prognostyk na początku kolejnego sezonu w drugoligowych rozgrywkach. Drużyna zapowiada, że chce poprawić wynik i tym razem dotrzeć do ogólnopolskiej fazy play‑off, w której może powalczyć o awans na wyższy szczebel. Wcześniej jednak tarnowianki muszą pokonywać rywali w ramach zasadniczej części sezonu.
Dwa kolejne mecze siatkarek odbędą się w ich domowej hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W najbliższą sobotę podejmą one tam SMS PZPS II Szczyrk, czyli ostatnią ekipę w tabeli, która nie wygrała jeszcze żadnego seta. Tydzień później do Tarnowa przyjedzie znacznie bardziej wymagający rywal z Tomaszowa Lubelskiego.\