Media

Grupa Azoty PWSZ Tarnów z kompletem zwycięstw

28.10.2015

Tylko nieco ponad godzinę trwało sobotnie spotkanie siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Gospodynie przed własną publicznością pewnie pokonały 3:0 drużynę Miejskiego Centrum Kultury i Sportu z Jaworzna, zdecydowanie dominując na parkiecie nad przyjezdnymi rywalkami. Tarnowianki z kompletem zwycięstw są teraz wiceliderem tabeli, a do ligowej gry powrócą za półtora tygodnia, gdy zmierzą się z UKS‑em Szóstką Mielec.

Do sobotniego meczu 5. kolejki tarnowianki przystępowały z pozycji faworyta. Podopieczne Marka Skrobota są w tym sezonie niepokonane, a drużyna z Jaworzna, zajmująca miejsce w drugiej części tabeli, wygrała dotychczas tylko jedno spotkanie. Gospodynie od pierwszych minut potwierdzały, że nie bez powodu od początku rozgrywek lokują się na czołowych miejscach tabeli.
Tarnowianki już w pierwszym secie udowodniły swoją wyższość, wygrywając 25:18. W drugiej partii ekipa MCKiS Jaworzno prezentowała się lepiej i przez długi czas wynik oscylował wokół remisu, ale w decydującej części seta drużyna z Tarnowa seryjnie zaczęła zdobywać punkty, dzięki czemu triumfowała 25:21. Trzecia część meczu okazała się już tylko formalnością, bo zespół gości znacznie odstawał od tarnowianek, które wygrały 25:13 i ostatecznie w całym meczu 3:0.
Szkoleniowiec Marek Skrobot w tym sezonie przyzwyczaił kibiców do rotacji na parkiecie i wykorzystywania całej kadry, ponieważ latem w zespole pojawiło się w sumie siedem nowych zawodniczek. Również podczas sobotniego meczu widzowie mogli oglądać w akcji różne siatkarki, a najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Maja Bodzęta, która przed rozgrywkami dołączyła do tarnowskiego klubu z Kampusu Wielickiego.
Grupa Azoty PWSZ Tarnów zajmuje aktualnie miejsce wicelidera drugoligowej tabeli z pięcioma zwycięstwami na koncie. Dwukrotnie w tym sezonie zwyciężała niżej notowana drużyna UKS‑u Szóstki Mielec, z którą tarnowianki przed własną publicznością zmierzą się w następnej kolejce. Spotkanie obędzie się 7 listopada w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.