Media

Szóste zwycięstwo z Szóstką!

10.11.2015

W sobotnie popołudnie siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów odniosły swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie. Tarnowianki przed własną publicznością pewnie pokonały 3:0 drużynę Szóstki Mielec i tym samym jako jedyna drugoligowa ekipa nie przegrały jeszcze żadnego meczu. „Jedynka” w ligowej tabeli ma tę samą liczbę punktów co drużyna z Wieliczki, która będzie najbliższym wyjazdowym przeciwnikiem tarnowianek.

Mecz 6. kolejki drugoligowych rozgrywek był dla tarnowianek okazją na to, by kontynuować passę zwycięstw w tym sezonie. W hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podejmowały bowiem drużynę z Mielca, która dotychczas wygrała jedynie dwukrotnie i zajmuje niższe miejsce w tabeli. Gospodynie z pozycji wicelidera były faworytkami tej konfrontacji, choć przed meczem trener Marek Skrobot podkreślał, że Szóstka Mielec zawsze była dla nich niewygodnym przeciwnikiem.
Pierwszy set potwierdził zapowiedzi trenera, ponieważ mielczanki starały się dotrzymać kroku gospodyniom, a ostatecznie przegrały 22:25. W drugiej partii przyjezdna ekipa nadal próbowała walczyć, choć tym razem uległa 20:25. Trzeci set został już w pełni zdominowany przez tarnowianki, które dzięki bardzo dobrej postawie wygrały 25:12 i w całym spotkaniu zasłużenie triumfowały 3:0.
Trener Skrobot dysponuje szeroką kadrą i przyzwyczaił już kibiców do częstych rotacji na parkiecie. W sobotnim spotkaniu licznej publiczności zaprezentowały się różne zawodniczki, potwierdzając po raz kolejny, że grają na zbliżonym poziomie. Najlepszą siatkarką spotkania została wybrana Inez Pfeifer.
– Ten mecz pokazał, że każda dziewczyna wnosi dużo wartości do zespołu. To jest piękne – mówi trener Marek Skrobot. – W trzecim secie nasza dominacja była już niepodważalna. Zagraliśmy bardzo fajnie w zagrywce, dzięki czemu było zdecydowanie łatwiej, a w końcówce wykorzystaliśmy przewagę wzrostu i świetnie funkcjonował blok. Bardzo się z tego cieszę.
Siatkarki tarnowskiej „Jedynki” mają powody do zadowolenia, bo w dobrym stylu odniosły szóste z rzędu zwycięstwo w tym sezonie. Z kompletem wygranych przed minioną kolejką były wiceliderem tabeli, a na czele znajdowała się ekipa WTS‑u Solna Wieliczka, która dotychczas także była niepokonana. Sytuacja uległa zmianie w poprzedni weekend, gdy wielicki klub przegrał w Krakowie. Obecnie tarnowianki na szczycie tabeli równają się liczbą punktów z Solną.
Wobec aktualnego układu w stawce bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie 7. kolejki rozgrywek, w którym tarnowska drużyna na wyjeździe zagra właśnie w Wieliczce. Być może stawką tego meczu będzie nawet pozycja lidera po zakończeniu rundy zasadniczej, ponieważ na razie to zespoły z Tarnowa i Wieliczki najlepiej prezentują się w rozgrywkach.
– To ważny mecz. Gramy z zespołem, który głośno mówi o tym, że interesuje go tylko pierwszoligowy awans. Liczę na ciekawe spotkanie – przyznaje Skrobot. – Musimy zagrać dobre zawody niezależnie od składu, w którym wystąpimy.