Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Szesnastka nieopodal Jedynki

23.07.2012

Tarnowski klub, który niedawno odkupił miejsce w II lidze wyselekcjonował sporą grupę siatkarek, z którymi doszedł do porozumienia w kwestii warunków gry – z większością zawrze umowy. Mogą być wśród nich dwie dotychczasowe wiślaczki.

 

Zawodniczki AGH Galeco Wisły Kraków, Alicja Leszek (sylwetka TUTAJ) oraz Aleksandra Stachowicz (sylwetka TUTAJ) wzięły udział w środowym treningu testowym i wywarły bardzo korzystne wrażenie. – Dobrze wypadły na parkiecie, ale też są konkretne i rozsądne w rozmowie – charakteryzuje prezes Jedynki, Piotr Górnikiewicz. – Dogadaliśmy się na jakich zasadach miałyby u nas grać i wkrótce zapadną ostateczne decyzje.

 

Prezes zdradza, że podobną zgodę osiągnęli – wraz z pomagającym mu zastępcą, Jackiem Brzezińskim – z aż szesnastoma zawodniczkami. Siedem z nich reprezentowało już wcześniej tarnowski zespół: Barbara Gębiś, Paulina Jachym, Magdalena Kosałka, Joanna Madzia, Ewa Stolarz, Sylwia Styrkowiec, Weronika Wyroba. Nie ma wśród nich wieloletniej czołowej siatkarki Jedynki, Agnieszki Brzezińskiej, która spodziewa się dziecka.

 

Z kolei jeśli chodzi o dziewczyny „z zewnątrz", to poza Stachowicz i Leszek działacze ustalili warunki ewentualnej umowy z: Małgorzatą Młocek (rozgrywająca, ostatnio Patria Sędziszów), Małgorzatą Hajduk (środkowa, Siarka Tarnobrzeg), Katarzyną Kutyłą (skrzydłowa, Patria), Klaudią Szubart (libero, Siarka, miała rok przerwy), Sabiną Podlasek (skrzydłowa, Karpaty Krosno), Moniką Malicką (środkowa, Stal Mielec – była w szerokiej kadrze zespołu ekstraklasowego), Katarzyną Bardo (rozgrywająca, SMS Mielec).

 

Są prowadzone rozmowy jeszcze z kilkoma skrzydłowymi, m.in. znaną z występów w Wiśle, Alicją Warchoł (sylwetka TUTAJ). W klubie chcą zbudować kadrę liczniejszą niż klasyczna dwunastoosobowa. Wkrótce powinno rozstrzygnąć się, kto zagra w najbliższym sezonie w barwach Jedynki, a wcześniej wyjedzie na zaplanowany już obóz przygotowawczy, 15-25 sierpnia w Giżycku.

 

PAWEŁ FLESZAR

 

źródło: http://sportkrakowski.pl/szesnastka-nieopodal-jedynki/