Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Pierwsza porażka tarnowskich siatkarek

23.10.2014

W czwartej kolejce spotkań czwartej grupy drugiej ligi kobiet, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzyły się na wyjeździe z AGH Kraków, który przejął sekcję od Pogoni Proszowice. Mecz ten zakończył się porażką tarnowianek 0-3 (17-25, 23-25, 21-25).

 

Wbrew temu co mógłby sugerować wynik, pierwsza partia sobotniego pojedynku przez większość czasu przebiegała pod znakiem wyrównanej gry. Od stanu 17-16 krakowianki zaczęły jednak zdobywać punkty seriami, stąd też odsłona ta zakończyła się ośmiopunktową wygraną gospodyń. W drugim secie podopieczne trenera Marka Skrobota prowadziły 17-13, a chwilę później 22-19. Trzy asy serwisowe Agnieszki Woźniak doprowadziły jednak do remisu 22-22, a w końcówce skuteczniejsze okazały się „akademiczki” z Krakowa.

 

Początek trzeciego seta przebiegał pod zdecydowane dyktando miejscowych, które prowadziły już 9-1. Od tego momentu tarnowianki wzięły się za odrabianie strat. Udało im się nawet doprowadzić do rezultatu 19-17, ostatnie słowo znów należało jednak do rywalek i zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów musiały pogodzić się z pierwszą w tym sezonie porażką. - Przegraliśmy, ale po pierwsze ulegliśmy zespołowi, który w zeszłym sezonie był już jedną nogą w pierwszej lidze, a po drugie była to porażka po walce. Wiedzieliśmy o rywalkach wszystko, niczym nas nie zaskoczyły, w kluczowych momentach setów zabrakło nam jednak cierpliwości. Słabo funkcjonowało w tym meczu nasze przyjęcie, co miało przełożenie na skuteczność w ataku.

 

Za tydzień czeka nas pojedynek z Tomasovią Tomaszów Lubelski i chcąc myśleć w nim o zwycięstwie nie możemy popełnić tylu błędów co w Krakowie – podsumował to spotkanie szkoleniowiec Grupy Azoty PWSZ, Marek Skrobot. AGH Kraków – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3-1 (25-17, 25-23, 25-21). Grupa Azoty PWSZ: Aleksandra Torbusińska, Sabina Podlasek, Izabela Zemełka, Joanna Beda, Adrianna Lewandowska, Adrianna Sobczak, Marta Kutikow (libero) oraz Małgorzata Ruszel, Inez Pfeifer, Patrycja Lipińska, Aleksandra Kaczyńska, Sylwia Styrkowiec.

 

źródło: http://tarnow.iokolice.info/article/5786/Pierwsza_pora%C5%BCka_tarnowskich_siatkarek