Media

Siatkarki z Tarnowa wygrywają i są liderkami II ligi

13.10.2014

Drugoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zainaugurowały sezon przed własną publicznością. Ich przeciwnikiem w trzeciej kolejce już spotkań był zespół UKS Sokoła Zator.

Tarnowianki zbyt luźno podeszły to tego spotkania. Dobrą grę przeplatały dużą ilością błędów. Dwa pierwsze sety wygrały do 15 i 16 i gry wydawało się, że trzecia partia zakończy spotkanie, to rywalki wykorzystały niefrasobliwość tarnowianek i wygrały 25:21. Czwarty set to już duża dominacja siatkarek Marka Skrabota, które wygrały 25:10 i całe spotkanie 3:1. Trochę zmian wprowadziło nieco rozluźnienia w nasze poczynania – powiedziała po meczu Marta Kutikow, libero tarnowskiego zespołu

Cieszymy się z gry na drugoligowym poziomie oraz pierwszego seta wygranego – powiedział po spotkaniu Sebastian Żabiński, drugi trener zespołu Sokoła

Takie wpadki nie powinny nam się zdarzać – uważa trener Marek Skrabot

Tą drużynę stać na dobrą grę – podkreśla prezes zespołu Grupy Azoty PWSZ Tarnów Piotr Górnikiewicz

W innych spotkaniach San Pajda Jarosław pokonała w trzech setach Poprad Stary Sącz, tyle sam partii potrzebowały siatkarki Szóstki Mielec, aby wygrać w Wieliczce z zespołem Kampusu. W tabeli na czele siatkarki z Tarnowa, trzecia jest Szóstka Mielec, a Poprad Stary Sącz zajmuje ostatnia dziewiątą pozycję.