Media

Szybko, łatwo i przyjemnie...

10.11.2013

Nieco ponad godzinę potrzebowały siatkarki PKCh PWSZ Tarnów, aby dopisać na swoje konto kolejne trzy punkty. Kolejny rywal – spadkowicz z pierwszej ligi AZS Uniwersytetu Ekonomicznego Kraków nie miał nic do powiedzenia w potyczce z tarnowskimi studentkami. Podopieczne Lesława Kędryny były lepsze w każdym elemencie, a swoja grą wytykały błędy krakowianek.

Już pierwszy set pokazał, że inny wynik jak zwycięstwo w trzech partiach gospodyń będzie dużą niespodzianką. Dzięki dobrej zagrywce i grze blokiem krakowianki były zagubione i szybko poddały się zdobywając zaledwie 16 punktów. Gorzej było w drugim secie, bo gospodynie dosłownie zdemolowały krakowskie studentki wygrywając tą partię 25:10. W trzeciej odsłonie tego spotkania jedynie przez pierwszą część rywalki prowadziły nawet 9:6. Jednak z czasem to tarnowianki pokazały, że dziś są w formie. Po raz kolejny zafunkcjonował blok, a kilka zagrywek wprowadziło duże zamieszanie w grze krakowskiego zespołu. Ostatecznie w trzecim secie gospodynie szybko dały lekcję gry rywalkom wygrywając 25:16 i w całym spotkaniu 3:0.
Dobra koncentracja i rozpracowanie rywalek pomogło – powiedziała po meczu Adrianna Lewandowska, środkowa tarnowskiego zespołu

Dziś rywal obnażył nasze braki – podsumował spotkanie trener zespołu z Krakowa Kacper Osuch

Jeszcze nie funkcjonujemy jak w szwajcarskim zegarku, ale dużo nam już nie brakuje – żartował po meczu trener tarnowskich akademiczek Lesław Kędryna

Dzięki zwycięstwu siatkarki z Tarnowa zajmują czwartą lokatę. A w najbliższej kolejce zmierzą się w Proszowicach z tamtejszym Paleo.