Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Spotkania po latach

23.07.2012

Środkowa Dalinu Myślenice najprawdopodobniej przejdzie do Karpat, gdzie skompletowano prawie cały skład. Jego zręby powstają już w Jedynce Tarnów i DevelopResie Rzeszów, które mają na celowniku zawodniczki z I-ligową, a nawet ekstraklasową przeszłością.

Kolejny casting odbył się w Tarnowie. – Dziewczyny rozegrały taki mini-sparing; dostały koszulki z numerami i całkiem fajnie to wyglądało, jak drużyna – opowiada prezes Jedynki, Piotr Górnikiewicz.
Klub prowadzi rozmowy z zawodniczkami, które wzięły udział w opisywanych zajęciach. Najbardziej utytułowaną jest 32-letnia Magdalena Banecka, która jako libero dość długo występowała ekstraklasie, w barwach Muszynianki była nawet mistrzynią Polski. Gdyby jednak została w Tarnowie, to raczej na pozycji przyjmującej, na której grała w Szóstce Biłgoraj, w latach 2009-2011.

 

Z kolei rozgrywająca Izabela Placek ostatnie cztery sezony spędziła w PLKS Pszczyna, z czego trzy – w pierwszej lidze. Ma 30 lat i 176 cm wzrostu, a za sobą bogatą karierę, w której jest pobyt w sosnowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i francuskim Volley Tulle Naves.
O I ligę, w macierzystym UMKS Łańcut, otarła się też 25-letnia Małgorzata Hajduk. W swoim klubie występowała również w II lidze, a później – na tym poziomie – w Patrii Sędziszów i Siarce Tarnobrzeg. 25-letnia nominalna środkowa miewała również udane epizody na skrzydle.
Na ostatnich testach było tez kilka innych dziewczyn, m.in. dotychczasowa rozgrywająca Patrii, 23-letnia Małgorzata Młocek.
Ze starego składu Jedynki pozostanie 6-8 zawodniczek, działacze namawiają do kontynuowania gry 20-letnią rozgrywającą, Wiolettę Sysło. – Mam nadzieję, że Wiola zostanie; ma duże zdolności, a poza tym jest wychowanką Jedynki, co też się liczy – mówi Górnikiewicz.

 

Paweł Fleszar

 

źródło: http://sportkrakowski.pl/spotkania-po-latach/