Media

Tarnowianki lepsze od siatkarek z Wieliczki

20.10.2013

Siatkarki PKCh PWSZ Tarnów odniosły kolejne zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi. Tym razem pokonały one na własnym parkiecie zespół Powiatowego Parku Rozwoju Wieliczka 3:1. Zgodnie z przewidywaniami gospodynie dość łatwo poradziły sobie z rywalkami, jednak te momentami stawiły czoło podopiecznym Lesława Kędryny.

Do połowy pierwszego seta trwała walka punkt za punkt, jednak potem tarnowianki odskoczyły i wygrały 25:21. W drugiej partii szybko miejscowe wypracowały sobie przewagę, jednak z każdą piłką ona topniała.

Ostatecznie jednak po czasie wziętym przez trenera do końca zachowały zimną krew i wygrały go do 20. W trzeciej partii mimo początkowego prowadzenia, to niespodziewanie rywalki zagrały dobrze w bloku i wygrały seta 25:21. W czwartym secie niepodzielnie panowały już tarnowianki, które do boju pociągła Sabina Podlasek. Ostatecznie zespół z Wieliczki zdobył zaledwie 12 punktów i tarnowianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.

Ktoś musiał pokazać koleżankom, jak trzeba grać – mówi Sabina Podlasek, atakująca tarnowskiej drużyny

Potrzebowaliśmy tej wygranej – mówił po meczu trener tarnowianek Lesław Kędryna, z którym rozmawiał Grzegorz Golec

Obecnie tarnowskie siatkarki z siedmioma punktami zajmują szóstą lokatę w tabeli. A za tydzień drużyna PKCh PWSZ Tarnów wyjeżdża do Myślenic na pojedynek z Dalinem.