Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Media

Zmiana trenera siatkarek

13.03.2013

Siatkarki PKCh PWSZ Tarnów mają nowego trenera. Bogdana Dudka zastąpił Lesław Kędryna, wieloletni szkoleniowiec drużyn juniorskich i seniorskich Wisły Kraków. Zmiana trenera „Jedynki" jest spowodowana rezygnacją złożoną przez Dudka, który swoją decyzję motywował m.in. słabymi wynikami klubu. Tarnowska drużyna z nowym szkoleniowcem będzie walczyć w barażach o utrzymanie w II lidze kobiet.

 

Bogdan Dudek został trenerem tarnowskich siatkarek w czerwcu 2012 roku, wcześniej prowadził zespół UKS‑u I LO Łańcut. Celem tarnowskiej drużyny miało być zajęcie po rundzie zasadniczej miejsca, które gwarantowałoby utrzymanie w lidze. „Jedynka" prezentowała się w tym sezonie słabo i ostatecznie okazało się, że o pozostanie w rozgrywkach będzie musiała walczyć w barażach. Bogdan Dudek złożył więc rezygnację, którą argumentował nie tylko niezadowalającymi wynikami klubu, ale także stanem zdrowia.
Nowym trenerem tarnowskiej drużyny został 66‑letni Lesław Kędryna, bardzo doświadczony szkoleniowiec, związany przez wiele lat z drużynami juniorskimi i seniorskimi krakowskiej Wisły. Kędryna to trener wielu utytułowanych zawodniczek, późniejszych reprezentantek Polski. Z seniorskim zespołem Wisły zdobył w 1982 roku mistrzostwo Polski, pracował też w Dalinie Myślenice oraz ostatnio w Bronowiance Kraków.


Przed nowym szkoleniowcem stoi teraz zadanie utrzymania tarnowskiej drużyny w lidze. Kędryna poprowadził już pierwsze treningi z „Jedynką", a w najbliższą sobotę zadebiutuje jako trener w meczu ligowym.
W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego tarnowianki podejmą przed własną publicznością Szóstkę Biłgoraj. W kwietniu odbędą się pierwsze mecze fazy play‑off, które zadecydują o tym, czy „Jedynka" zdoła uniknąć spadku do III ligi.

 

źródło: http://www.temi.pl/temi/sport/sport/85-siatkowka/1555-zmiana-trenera-siatkarek