Media

Juniorki UKS Jedynka trzecie w Małopolsce

04.02.2013

Z brązowymi medalami powróciły z rozgrywanego od piątku do niedzieli w Wieliczce, Wojewódzkiego Turnieju Finałowego, juniorki UKS-u Jedynka Tarnów.

Dzięki temu wynikowi podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby zapewniły sobie prawo gry w 1/8 finału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Turniej z ich udziałem rozegrany zostanie w dniach 15-17 lutego w Dąbrowie Górniczej.

O miejsce „na pudle", tarnowianki walczyć musiały jednak do samego końca. W pierwszym meczu, zawodniczki z Tarnowa jedynie w drugim secie nawiązały walkę z MKS-em MOS Wieliczka, przegrywając z gospodyniami 0-3 (11-25, 24-26, 14-25). Zupełnie inny przebieg miał drugi piątkowy pojedynek, w którym tarnowianki zmierzyły się z MKS-em Andrychów. Po gładkich zwycięstwach w dwóch pierwszych setach, w trzeciej partii siatkarki Jedynki zwyciężyły dopiero w końcówce; najistotniejsze było jednak, że mecz ten zakończył się ich wygraną 3-0 (25-17, 25-13, 26-24). W jedynym sobotnim spotkaniu, podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby zmierzyły się z Sandecją Nowy Sącz; wygrana w tym meczu praktycznie dawała im awans do rozgrywek centralnych. Niestety, tarnowianki przegrały 0-3 (19-25, 25-27, 19-25) i o wszystkim zadecydować miał niedzielny pojedynek z Dalinem Myślenice. Tarnowianki zwyciężyły w nim 3-1 (26-24, 25-15, 21-25, 27-25), zdobywając tym samym brązowe medale i uzyskując awans do rozgrywek centralnych.

UKS Jedynka: Weronika Wyroba, Agnieszka Kozioł, Magdalena Szczurek, Ewelina Tobiasz, Joanna Tadel, Monika Cichoń, Katarzyna Borczuch, Justyna Słomska, Kinga Plebanek, Karolina Łącka, Barbara Gębiś (libero).