Kadetki Jedynki pewne udziału w Turnieju Finałowym!

14.01.2013

W miniony weekend rozegrane zostały już VI Turnieje Ligowe w kategorii kadetek. Pierwsza drużyna Jedynki Tarnów była gospodarzem turnieju 2. Ligi, w którym rywalizować miała z Wisłą Kraków – swoim bezpośrednim przeciwnikiem w walce o trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz Popradem Stary Sącz. Ponieważ drużyna Popradu nie przyjechała do Tarnowa, w ramach turnieju rozegrany został tylko jeden mecz, ale za to o bardzo dużej stawce. Zwycięzca tego spotkania mógł być bowiem niemal pewny udziału w Wojewódzkim Turnieju Finałowym.
Początek pojedynku należał do młodych siatkarek Wisły, które w pierwszym secie prowadziły już nawet 11:6. Po czasie wziętym na żądanie trener Beaty Wyroby nasze zawodniczki zabrały się jednak ostro do pracy. Mocna zagrywka w wykonaniu naszej drużyny sprawiała duże problemy rywalkom, dzięki czemu tarnowianki nie tylko szybko odrobiły straty, ale objęły także prowadzenie 17:14. Wisła jednak nie zamierzała się poddawać i już przy stanie 18:18 ponownie mieliśmy remis. Kolejne akcje ponownie należały do tarnowianek, które prowadziły już nawet 24:19. Gdy wydawało się, że nasze zawodniczki pewnie wygrają, Jedynce przytrafił się przestój. Wisła zdobyła aż 6 punktów z rzędu, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 25:24. Na szczęście od tego momentu, w tym secie skutecznie akcje kończyły już tylko tarnowianki, które wygrały pierwszą partię 27:25.

Drugi set od samego początku ułożył się po myśli Jedynki, która szybko objęła prowadzenie 7:1, a w środkowej części seta wygrywała już nawet 16:4. Tak wysoka przewaga pozwoliła naszym zawodniczkom spokojnie kontrolować wynik i ostatecznie zwyciężyć aż 25:11.

Ci, którzy liczyli, że trzeciego seta Jedynka również łatwo zwycięży, szybko musieli zweryfikować swoje oczekiwania. W tej partii od samego początku gra była wyrównana, a zespoły często zmieniały się na prowadzeniu. Przy stanie 9:6 bliżej zwycięstwa były krakowianki, jednak chwilę później tarnowianki prowadziły 15:12 oraz 18:14. W końcówce to jednak Wisła miała jeden punkt przewagi prowadząc 22:21. Ponownie jednak uwagi przekazane naszym zawodniczkom przez trenerkę w czasie przerwy na żądanie okazały się bezcenne. Jedynka zdobyła bowiem trzy punkty z rzędu, a po chwili zakończyła mecz zwyciężając 25:22.

Wygrana z Wisłą 3:0 przy jednoczesnym spadku z 1. Ligi zespołu MKS MOS Wieliczka już teraz zapewnił kadetkom Jedynki Tarnów awans do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego, mimo iż do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej ligowy. Wynik ten niewątpliwie jest sukcesem naszej drużyny, jednak my liczymy, że tarnowianki sprawią w tym sezonie jeszcze nie jedną niespodziankę i przy odrobinie szczęścia awansują do fazy centralnej Mistrzostw Polski.

Jedynka Tarnów – Wisła Kraków 3:0 (27:25, 25:11, 25:23)

Jedynka: Nowak Izabela, Gębiś Barbara (kapitan), Sawczak Oliwia, Mleczko Katarzyna, Sobol Magdalena, Cieśla Natalia, Molczyk Justyna (libero) oraz Rak Natalia, Szablowska Gabriela, Mucha Karolina.

W niedzielę rywalizowały z kolei zawodniczki naszej drugiej drużyny kadetek, które po awansie przed dwoma tygodniami walczyły w Turnieju 5. Ligi w Kętach. W swoim pierwszym spotkaniu tarnowianki zmierzyły się z zespołem Eliteski AZS UEK Kraków i niestety pojedynek ten przegrały 0:3. Krakowianki wygrały jednak również spotkanie z gospodarzem turnieju – Kęczaninem i ostatni mecz rywalizacji pomiędzy Jedynką i właśnie zespołem z Kęt decydował o zajęciu drugiego miejsca i tym samym utrzymaniu się w lidze. Pojedynek ten miał bardzo dziwny przebieg, gdyż zespoły kolejne sety nie dość, że wygrywały na przemian, to jeszcze sporą różnicą punktową. I tak pierwsza i trzecia partia zakończyła się wygraną Kęczanina, z kolei druga i czwarta sukcesem tarnowianek. Niestety w tie-breaku to gospodynie popełniły mniej błędów i ostatecznie wygrywając 15:10 zapewniły sobie pozostanie w lidze.

Eliteski AZS UEK Kraków – Jedynka B Tarnów 3:0

Kęczanin Kety – Jedynka B Tarnów 3:2