Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

KS Developres Rzeszów wygrywa w Tarnowie bez straty seta

12.01.2013

W zakończonym przed chwilą spotkaniu siatkarki PKCH PWSZ Tarnów uległy 0:3 aktualnemu liderowi rozgrywek, drużynie KS Developres Rzeszów. Rzeszowianki we wszystkich trzech setach tego pojedynku były zespołem grającym pewniej, co przełożyło się na kolejne wygrywane bez większych problemów sety.

 

Początek pierwszej partii należał jednak do siatkarek PKCH PWSZ Tarnów, które prowadziły najpierw 7:4, a chwilę później 10:7. W tym fragmencie gry nasze zawodniczki dobrze spisywały się w ataku, gdzie raz za razem akcje drużyny kończyły Sylwia Styrkowiec i Sabina Podlasek. Niestety przy stanie 12:9 przyjezdne zaczęły grać bardzo dobrze w polu zagrywki, dzięki czemu zdobyły 4 punkty z rzędu. Pozwoliło to drużynie z Rzeszowa pierwszy raz w meczu wyjść na prowadzenie (13:12). Mimo to wyrównana walka na parkiecie trwała do stanu 16:16, kiedy to ponownie seria punktów zdobytych przez Developres pozwoliła tej drużynie uzyskać pięciopunktową przewagę. Jak się później okazało ten fragment wystarczył, by rzeszowianki zwyciężyły pierwszego seta 25:19.

W drugiej partii tarnowianki również długo walczyły z rywalkami jak równy z równym. Wprawdzie przy stanie 9:9 przyjezdne zdobyły cztery punkty z rzędu, jednak PKCH PWSZ szybko odrobiło straty doprowadzając do wyniku 16:15 dla Developresu. Niestety w decydującej fazie seta rzeszowianki ponownie zagrały lepiej, szczególnie w bloku i w obronie. W efekcie nasze zawodniczki miały bardzo duże problemy ze skończeniem ataku. Wprawdzie od stanu 19:15 tarnowianki potrafiły jeszcze zmniejszyć straty do zaledwie jednego punktu (19:18), jednak od tego momentu na parkiecie rządziły już rywalki, które ostatecznie zwyciężyły drugą część meczu 25:20.

W kolejnym secie Developres od samego początku prezentował się zdecydowanie lepiej od naszych zawodniczek, z których wyraźnie „uszło powietrze”. W efekcie w środkowej części seta było już 17:10 dla rzeszowianek. Nieco ożywienia do gry PKCH PWSZ wniosła jednak wprowadzona w tej partii na boisko Weronika Wyroba. Przy jej zagrywce tarnowianki zdobyły bowiem aż sześć punktów z rzędu zmniejszając prowadzenie rywalek zaledwie do stanu 23:19. Niestety chwilę później Developres po udanych atakach zdobył najpierw 24, a chwilę później 25 punkt zwyciężając ostatecznie seta 25:20, a cały mecz 3:0.

Tym pojedynkiem tarnowianki zakończyły serię spotkań z drużynami ze ścisłej czołówki tabeli. Teraz naszą drużynę czekają mecze z zespołami, z którymi PKCH PWSZ bezpośrednio walczy o miejsca 5-7. Właśnie te spotkania będą prawdziwym sprawdzianem formy dla naszego zespołu, gdyż przy tak wyrównanej stawce zespołów, mających podobny cel jak nasza drużyna, każdy stracony punkt może okazać się nie do odrobienia.

 

 

PKCH PWSZ Tarnów – Developres Rzeszów 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

PKCH PWSZ: Styrkowiec, Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk (kapitan), Szubart (libero) oraz Wyroba, Gębiś, Ruszel.

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Sylwia Styrkowiec – 9

Sabina Podlasek – 9

Alicja Warchoł – 9

 

Punkty zdobyte blokiem – 9

Punkty z zagrywki – 4

Punkty po błędach przeciwniczek – 16