Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Kadetki grają o awans, seniorki o prestiż

10.01.2013

Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem najbliższego weekendu w siatkówce kobiecej w naszym mieście będzie spotkanie II Ligi, w którym PKCH PWSZ Tarnów we własnej hali podejmować będzie lidera rozgrywek KS Developres Rzeszów. Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania są przyjezdne, które w dotychczasowych trzynastu meczach przegrały tylko raz. O wygraną tarnowiankom będzie tym trudniej, że trener Bogdan Dudek nadal nie będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodniczek. Przed tygodniem w Proszowicach, mimo problemów kadrowych, nasze siatkarki zaprezentowały się jednak z dobrej strony i liczymy, że i tym razem będzie podobnie. Jeśli tak się stanie to kibice PKCH PWSZ Tarnów mogą być pewni, że w sobotę zobaczą emocjonujące i stojące na wysokim poziomie spotkanie. Jego początek o godzinie 18 w hali TOSiR przy ulicy Krupniczej w Tarnowie.

 

Dzień wcześniej, bo w piątek, w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie odbędzie się inna bardzo ważna impreza siatkarska. Mowa tutaj o VI Turnieju Ligowym Kadetek, w którym zawodniczki UKS Jedynki Tarnów podejmować będą krakowską Wisłę i Poprad Stary Sącz. Po dotychczasowych pięciu turniejach podopieczne trener Beaty Wyroby zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji i ewentualne zwycięstwo w tym turnieju bardzo mocno przybliży nasze zawodniczki do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego. O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo, gdyż zarówno Wisła, jak i Poprad mają podobne zamiary co tarnowianki i z pewnością zrobią wszystko by pokrzyżować plany naszej drużynie. Zapowiada się więc niezwykle ciekawy turniej, którego początek zaplanowano na piątek na godzinę 15:30.

 

W niedzielę z kolei swój Turniej Ligowy rozegra nasza druga drużyna kadetek. W Kętach tarnowianki rywalizować będą z gospodarzem zawodów, miejscowym Kęczaninem oraz zespołem Eliteski AZS UEK Kraków. W tym turnieju nasze zawodniczki z pewnością nie będą faworytkami, jednak jak pokazały ostatnie mecze forma naszej najmłodszej drużyny ligowej cały czas rośnie, co miejmy nadzieję Jedynka II potwierdzi w tym turnieju.