Juniorki Jedynki przegrywają z MKS MOS Wieliczka

08.01.2013

W niedzielę w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie doszło do bardzo ciekawie zapowiadającego się meczu w kategorii juniorek pomiędzy UKS Jedynką Tarnów i MKS MOS Wieliczka. Po porażce w pierwszej rundzie na wyjeździe, tarnowianki zapowiadały, że w tym spotkaniu zrobią wszystko, by pokonać rywalki. Potwierdziło się to w pierwszym secie tego pojedynku, w którym podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby od samego początku zdecydowanie przeważały. Już w połowie seta było 12:4 dla Jedynki, a cała partia zakończyła się zwycięstwem naszego zespołu 25:15. Niestety o kolejnych dwóch setach tarnowianki z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Błędy w przyjęciu zagrywki w wykonaniu naszych zawodniczek sprawiły, że MKS MOS zdobywał w tych partiach punkty seriami, dzięki czemu zwyciężył drugą część meczu aż 25:10, a trzecią 25:15. W kolejnym secie siatkarki Jedynki potrafiły się jednak odbudować, dzięki czemu pojedynek się wyrównał. Losy czwartej wyrównanej partii ważyły się niemal do ostatniej piłki. W decydujących akcjach górą okazały się jednak tarnowianki, które zwyciężając 25:23 doprowadziły do tie-breaka. W nim niestety ponownie dało znać o sobie słabe przyjęcie zagrywki rywalek. Błędy w tym elemencie oraz brak kończącego ataku sprawiły, że decydujący set padł łupem zawodniczek z Wieliczki. MKS MOS ostatecznie zwyciężył w nim 15:10 i tym samym mógł się cieszyć z końcowego sukcesu.

Jedynka przegrywając straciła szanse na zajęcie chociażby drugiego miejsca w swojej grupie. Mimo to tarnowianki zagrają w Wojewódzkim Turnieju Finałowym, ze względu na posiadanie zawodniczki w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ewelina Tobiasz, bo o niej mowa, dołączy do naszej drużyny już we wspomnianym turnieju i z nią w składzie Jedynka jeszcze raz postara się zrewanżować zespołowi z Wieliczki.

Jedynka Tarnów – MKS MOS Wieliczka 2:3 (25:16, 10:25, 15:25, 25:23, 10:15)

Jedynka: Joanna Tadel, , Agnieszka Kozioł, Katarzyna Borczuch, Weronika Wyroba, Monika Cichoń, Magdalena Szczurek, Barbara Gębiś (libero) oraz Kinga Plebanek, Justyna Słomska, Karolina Łącka, Anna Pokorny, Joanna Ryczek.