Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Do Proszowic w osłabionym składzie

04.01.2013

W najbliższy weekend pierwsze spotkanie ligowe w nowym roku rozegrają siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. Podopieczne trenera Bogdana Dudka w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z Paleo Pogonią Proszowice, a więc drużyną, która aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli, - ostatnie premiowane awansem do play-off. Tarnowianki, które tracą do Pogoni aż 6 punktów, chcąc jeszcze liczyć się w walce o pierwszą czwórkę spotkanie to po prostu muszą zwyciężyć. Zadanie to nie będzie jednak łatwe. Nie dość że hala i kibice w Proszowicach są zawsze dużym atutem gospodyń, to jeszcze PKCH PWSZ Tarnów w pojedynku tym wystąpi mocno osłabione. W sobotę nie zagrają bowiem Katarzyna Kutyła borykająca się z kontuzją kolana oraz z powodów osobistych Sabina Podlasek. W sportach drużynowych niejednokrotnie okazywało się jednak, że brak niektórych zawodniczek powodował większą mobilizację wśród pozostałych, a skład jakim dysponuje trener PKCH PWSZ z pewnością stać na pokonanie faworyzowanych rywalek. O tym czy tak się stanie dowiemy się już w sobotę. Początek meczu o godzinie 18.

 

Mimo iż nasza pierwsza drużyna w tym tygodniu rywalizować będzie na wyjeździe, siatkarskich emocji w żeńskim wykonaniu nie zabraknie również w Tarnowie. W sobotę o godzinie 17:30 w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie kolejne spotkanie logowe rozegrają siatkarki UKS Jedynki II Tarnów występujące w IV Lidze. Podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby spotkają się w nim z zajmującą drugie miejsce Dwójką Kraków. Pojedynek ten będzie więc meczem na szczycie tabeli, dlatego serdecznie zapraszamy do jego oglądania.

W niedzielę z kolei, o godzinie 12, również w hali I Liceum Ogólnokształcącego, swój mecz ligowy rozegrają juniorki UKS Jedynki Tarnów. Pojedynek ten również zapowiada się bardzo interesująco, gdyż rywalkami naszych dziewcząt będą siatkarki MKS MOS Wieliczka, a więc zespoł, który podobnie jak nasza drużyna cały czas walczy o miejsce w pierwszej dwójce w lidze. Na wyjeździe po bardzo wyrównanym pojedynku wygrały siatkarki z Wieliczki. Tarnowianki liczą więc na pomyślny rewanż i zwycięstwo.