Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Gabriela Ponikowska po meczu w Częstochowie

25.04.2022

Pierwsze pytanie tradycyjnie o podsumowanie występu drużyny jak i swojego występu. Nie wyglądało aby Częstochowa Was czymkolwiek zaskoczyła?

Jak można było zauważyć mecz był od początku pod nasza kontrolą, aczkolwiek Częstochowa to bardzo wymagający przeciwnik, którego nie można lekceważyć.

W sobotę spotkanie nr 2 w Tarnowie, myślisz, że przebieg będzie podobny do tego dzisiejszego?

Mam taką nadzieję, bo jeśli zagramy swoją dobrą siatkówkę to nie powinno być większych problemów.

Warto podkreślić, że miałyście znowu dzisiaj spore wsparcie na trybunach mogłyście się czuć trochę jak na hali ANS?

Kibice niezmiennie nas wspierają i mam nadzieję, że podobny doping będzie już w sobotę. Sezon zbliża się już ku końcowi, więc z pewnością wkrada się zmęczenie.

Czy ta przerwa świąteczna pozwoliła w jakimś stopniu odpocząć i może trochę zapomnieć o siatkówce przez co oczyścić głowę?

 Tak. W każdym sezonie w pewnym momencie pojawia się zmęczenie dlatego każda krótka chwila wypoczynku dla ciała i umysłu jest wskazana.

Przez cały sezon tworzyłaś parę środkowych z Olą Gancarz, która na całe szczęście powoli wraca do gry, z konieczności została zastąpiona przez Magdę Ociepę, wymagało to jakiejś zmiany w stylu gry z Twojej strony czy Magda można powiedzieć naturalnie wkomponowała się w pierwszą szóstkę.

Nie ma drugiej takiej jak Ola Gancarz, ponieważ jest najlepszą środkową w całej galaktyce, aczkolwiek Magda bardzo dobrze odnalazła się w ostatnich spotkaniach.

Wiadomo, że wszystkie zespoły przebrnęły długą drogę aby znaleźć się w TOP 4 pierwszej ligi. Margines błędu jest już zatem niewielki, jak myślisz co, czy też jakie detale zadecydują o końcowym sukcesie w tym sezonie? 

Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, gdyż stanowi to część taktyki, która ma pozwolić zdobyć nam złoty medal.

To na koniec zapytam, bo już nie raz o tym rozmawialiśmy, masz już spory bagaż doświadczeń siatkarskich, czy w tym newralgicznym momencie sezonu starasz się z racji tego uspokajać młodsze zawodniczki przekazywać im związane z tym uwagi, rady?

Mam takie szczęście w tym sezonie, że niektóre zawodniczki chociaż młodsze to boiskowo doświadczone. Niejedna z nich ma awans na koncie tak więc bardzo dobrze odnajdują się w czasie gry pod presja - jaką doświaczamy właśnie teraz bo jak każdy wie play offy rządzą się własnymi prawami i każdy scenariusz jest możliwy.

 

Rozmawiał Konrad Gaweł