Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Pierwsza runda bez porażki

27.12.2012

Dzisiejszym zaległym meczem z Ogniwem Piwniczna pierwszą rundę rozgrywek zakończyły siatkarki Jedynki Tarnów występujące w 4. Lidze Kobiet. Rundę jak najbardziej udaną, gdyż zwyciężając w dniu dzisiejszym 3:0 tarnowianki sprawiły, że po siedmiu kolejkach są jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

 

W dzisiejszym pojedynku pełnię swoich umiejętności podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby pokazały w pierwszym secie, w którym od samego były zdecydowanie lepsze od rywalek. Mocna zagrywka Jedynki sprawiała Ogniwu bardzo duże problemy i w efekcie tylko w tej partii tarnowianki zdobyły aż 6 punktów bezpośrednio po tym elemencie. W ataku nasze zawodniczki również nie zawodziły, dzięki czemu zakończyły tą część meczu zwycięstwem 25:10.

Na drugą partię trenerki naszej drużyny wypuściły niemal w całości zmienioną szóstkę. Na parkiecie pozostały tylko Weronika Wyroba oraz Joanna Tadel. Szczególnie druga z wymienionych w pełni odwdzięczyła się za zaufanie, gdyż od samego początku drugiego seta grała bardzo dobrze zarówno w bloku, jak i w ataku. To między innymi dzięki jej punktom Jedynka prowadziła już w tej części meczu 12:5. Tarnowianki mając wysoka przewagę nieco się jednak rozluźniły, co zawodniczki Ogniwa bardzo szybko wykorzystały. Po błędach w przyjęciu zagrywki przez naszą drużynę było już tylko 16:14 dla Jedynki. Na szczęście w końcówce seta nie myliły się Katarzyna Borczuch i Justyna Słomska i drugi set zakończył się również zwycięstwem naszej drużyny 25:18.

Trzecią partię nasze zawodniczki również rozpoczęły mocno rozluźnione. Wprawdzie po dobrym początku Jedynka prowadziła już 8:4, jednak w połowie seta to rywalki pierwszy raz w tym spotkaniu wygrywały 13:12. Fakt ten podziałał jednak na nasze zawodniczki jak płachta na byka. Ponownie mocna, trudna zagrywka naszej drużyny sprawiła, że rywalki miały bardzo duży problem nie tylko z rozegraniem ataku, ale i z samym odbiorem. Efekcie nasza drużyna najpierw zdobyła 3 punkty z rzędu przy zagrywce Magdaleny Kosałki, a po chwili aż 7 przy podaniu Weroniki Wyroby. W tym momencie tarnowianki prowadziły już 22:14 i stało się jasne, że Jedynka zwycięży to spotkanie. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:18, a najlepszą zawodniczką w naszej drużynie była Joanna Tadel, która zdobyła aż 15 punktów.

 

 

Jedynka Tarnów – Ogniwo Piwniczna 3:0 (25:10, 25:18, 25:18)

Jedynka: Magdalena Kosałka, Joanna Tadel, Weronika Wyroba, Ewa Stolarz, Magdalena Szczurek, Agnieszka Kozioł, Barbara Gębiś (libero) oraz Monika Cichoń, Kinga Plebanek, Katarzyna Borczuch, Justyna Słomska, Joanna Ryczek.