Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź ostatniej kolejki

17.04.2021

Już dzisiaj o godzinie 16:00 tarnowskie Żyrafy rozegrają ostatni mecz w tym sezonie. Przeciwnikiem Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów będzie AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Po zwycięskich derbach Małopolski siatkarki z Tarnowa chcą zakończyć sezon zwycięstwem, co w wywiadzie pomeczowym podkreślała kapitan, Magda Szabó. Podopieczne trenera Milagresa nie walczą już o awans do play-off, jednak chcąc utrzymać swoje miejsce w tabeli muszą wygrać, gdyż w przypadku porażki zespół może skończyć rozgrywki na ósmym miejscu. Zespół z Gliwic na pewno utrzyma swoje miejsce, jednak w przypadku zwycięstwa może awansować o jedno oczko w ligowej tabeli. Stawka tego meczu nie jest więc najwyższa, ale wciąż jest o co grać, gdyż każdej drużynie zależy na jak najlepszej pozycji na koniec sezonu.

Poprzednie spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem ekipy ze Śląska. Tarnowskie Żyrafy miały wówczas serię trzech zwycięstw i wydawało się, że zespół odnalazł właściwy rytm gry. Niespodziewana porażka wyhamowała rozpędzającą się drużynę i do końca sezonu gra ekipy z Tarnowa falowała, czego efektem jest obecne miejsce w tabeli.

W pozostałych spotkaniach o awans do fazy play-off powalczą ekipy z Poznania, Sosnowca i Jarosławia. Obecnie najkorzystniej wygląda sytuacja ekip z Wielkopolski i Podkarpacia, to one przed ostatnią serią gier zajmują premiowane awansem miejsca, a do tego sosnowiecki Płomień mierzyć się będzie z liderem rozgrywek, Uni Opole. 

Pełna lista meczów 26. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

AZS Politechniki Śl. Gliwice - PWSZ Tarnów

Solna Wieliczka - Karpaty Krosno

SAN-Pajda Jarosław - Częstochowianka Częstochowa

Energetyk Poznań - NOSiR Świt Nowy Dwór Maz.

UNI Opole - Płomień Sosnowiec

SMS PZPS Szczyrk - Olimpia Jawor

Stal Mielec - pauzuje