Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 25. kolejki

10.04.2021

Już dzisiaj o godzinie 18:00 rozegrane zostaną derby Małopolski w siatkówce żeńskiej. W ostatnim domowym meczu rozgrywek przeciwniczkiem tarnowskich żyraf będzie zespół 7R Solna Wieliczka.

Tarnowianki grają obecnie o jak najlepsze miejsce w tabeli, gdyż awans do fazy play-off jest już poza zasięgiem drużyny Paulo de Tarso Milagresa. W ostatni piątek mimo porażki 2:3 zawodniczki zaprezentowały się z niezłej strony w starciu z wiceliderkami ze Szczyrku. Momentami dobra gry była przeplatana dłuższymi przestojami, co było bolączką zespołu przez cały obecny sezon.

Po dobrym początku sezonu drużyna z Wieliczki znajduje się w słabszej dyspozycji i od paru spotkań nie może złapać właściwego rytmu gry, czego efektem jest dopiero dwunaste miejsce w ligowej tabeli. Trener Ryszard Litwin ma do dyspozycji wiele młodych zawodniczek, u których wahania formy są spotykane dużo częściej, niż u doświadczonych siatkarek. Obecna sytuacja pozwala wierzyć, że to nasz zespół jest faworytem tego starcia, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, które tarnowianki wygrały pewnie 3:0.

W pozostałych spotkaniach najciekawaj zapowiada się mecz w Sosnowcu, gdzie płomień powalczy o utrzymanie swojej pozycji z SMSem Szczyrk. 

Pełna lista meczów 25. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

Płomień Sosnowiec - SMS PZPS Szczyrk

NOSiR Świt Nowy Dwór Maz. - UNI Opole

Częstochowianka Częstochowa - Energetyk Poznań

Karpaty Krosno - SAN-Pajda Jarosław

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - Solna Wieliczka

Stal Mielec - AZS Politechniki Śl. Gliwice

Olimpia Jawor - pauzuje