Ambicja i wola walki dały upragniony sukces

18.12.2012

W niedzielę i poniedziałek rozegrane zostały już piąte Turnieje Ligowe w kategorii kadetek. Pierwsza drużyna Jedynki Tarnów brała udział w zawodach I Ligi rozgrywanych w Proszowicach, z kolei drugi nasz zespół we własnej hali rozgrywał turniej VI Ligi.

Nasza pierwsza drużyna, która cały czas walczy o awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Małopolski, niedzielnej rywalizacji nie może zaliczyć do udanych. Mimo iż tarnowianki prezentowanymi umiejętnościami wiele nie odbiegały pod rywalek, to w poszczególnych meczach mimo wyrównanej walki ostatecznie przegrywały. W spotkaniu z Maratonem Krzeszowice przegranym przez Jedynkę 0:3 wszystkie sety były zacięte i rozstrzygały się w końcówkach. W spotkaniu z Pogonią Proszowice z kolei podopieczne trener Beaty Wyroby nawet wygrały jednego z setów. Niestety w całym meczu lepsze były już rywalki, które pokonując naszą drużynę 3:1 sprawiły, że Jedynka A ponownie spadła do II Ligi. Mimo to, pomyślne wieści z pozostałych turniejów rozgrywanych w minionym tygodniu sprawiły, że nasza drużyna jest już blisko upragnionego awansu do Turnieju Finałowego.

Wyniki spotkań Jedynki A Tarnów:

Maraton Krzeszowice – Jedynka Tarnów 3:0

Pogoń Proszowice – Jedynka Tarnów 3:1

Jedynka A: Nowak Izabela, Gębiś Barbara (kapitan), Rak Natalia, Szablowska Gabriela, Sawczak Oliwia, Mleczko Katarzyna, Sajdak Natalia (libero), Mucha Karolina, Sobol Magdalena, Wrona Klaudia, Cieśla Natalia, Molczyk Justyna (libero)

Bohaterkami minionego tygodnia została jednak nie nasza pierwsza drużyna, a ta młodsza występująca w VI Lidze. W turnieju rozgrywanym w Tarnowie podopieczne trener Beaty Wyroby rywalizowały z Salosem Piast Kraków i Podkarpaciem Bobowa. Już pierwszy set spotkania z Salosem pokazał, że nasze zawodniczki tego dnia są bardzo dobrze dysponowane. Najlepiej świadczy o tym wynik tej części meczu wygranej przez Jedynkę B 25:12. Niestety w kolejnych dwóch partiach błędy w przyjęciu zagrywki sprawiły, że to krakowianki zwyciężyły zarówno drugiego seta 25:22, jak i trzeciego 25:18. W trudnej chwili tarnowianki potrafiły się jednak podnieść. Po fantastycznym początku czwartej partii nasze zawodniczki prowadziły już 16:7. Salos zdobył jednak kolejnych 7 punktów, niemal w całości odrabiając straty. Na szczęście w końcówce tej części meczu Jedynka nie popełniła zbyt wielu błędów, dzięki czemu wygrywając 25:19 doprowadziła do tie-breaka. W nim gra długo toczyła się pod dyktando tarnowianek, które prowadziły już nawet 14:9. W końcówce Salos zabrał się jednak ostro za odrabianie strat. Przy stanie 14:12 dla Jedynki tarnowianki miały w górze piłkę meczową. Po mocnym ataku piłka po bloku wyszła na aut. Niestety sędzia podjął błędną decyzję przyznając punkt przyjezdnym. Po tej akcji nasze zawodniczki nie potrafiły ponownie się skoncentrować, przez co przegrały tie-breaka 14:16 i tym samym cały mecz 2:3.

W kolejnym spotkaniu Podkarpacie Bobowa pokonała Salos Piast Kraków 3:0 i o rozstrzygnięciu całego turnieju decydował mecz naszych zawodniczek z siatkarkami z Bobowej. Zwycięstwo Jedynki 3:0 dawało naszym kadetkom wygraną w całych zawodach, jednak po nieszczęśliwie przegranym meczu z Salosem większym zmartwieniem trenerek było to, czy nasza drużyna zdołała zapomnieć o wydarzeniach z pierwszego meczu. Jak się później okazało obawy te były bezpodstawne.

Od samego początku pojedynku z Podkarpaciem siatkarki Jedynki B grały wręcz ze zdwojoną zaciętością. Co chwilę, któraś z zawodniczek naszej drużyny leżała na parkiecie czy to po udanych, czy nieudanych próbach ratowania spadającej piłki. W ataku również tarnowianki grały jakby ze zdwojoną mocą. W efekcie zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie to nasza drużyna przeważała na boisku. W końcówkach wprawdzie Podkarpacie odrabiało straty, jednak obie partie ostatecznie kończyły się zwycięstwami Jedynki B 25:22. Tym samym o zwycięstwie w całym turnieju decydował trzeci set. Gdyby wygrało go Podkarpacie, to ono mogłoby się cieszyć z awansu do wyższej ligi. Zwycięstwo tarnowianek dawało awans naszej drużynie. Tym razem początek seta należał do przyjezdnych, które szybko uzyskały kilkupunktową przewagę. Tarnowianki jednak nie dały za wygraną i ilekroć rywalki odskakiwały na kilka punktów, tyle razy nasze zawodniczki odrabiały straty. Tak było do samego końca, kiedy na tablicy wyników pokazał się rezultat 24:24. Wtedy dwie decydujące piłki padły łupem tarnowianek, które w nieprawdopodobnych okolicznościach zostały zwyciężczyniami całego turnieju.

Indywidualnie za te zawody ciężko wyróżnić którąkolwiek z naszych zawodniczek. Cała drużyna zagrała bardzo ambitnie i pokazała wolę walki do samego końca, dzięki czemu w pełni zasłużyła na wygraną. Zarówno zawodniczki podstawowe, jak i te wchodzące z ławki rezerwowych miały swój duży udział w tym sukcesie, dlatego wszystkim naszym dziewczynom serdecznie gratulujemy. Oby tak dalej!