Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 24. kolejki

26.03.2021

Już jutro tarnowskie Żyrafy powalczą o kolejne ligowe punkty i utrzymanie swoich matematycznych szans na awans do fazy play-off. Przeciwnikiem zespołu z Małopolski będzie drużyna SAN-Pajda Jarosław. Początek meczu o godzinie 14:00.

Poprzedni weekend przyniósł sympatykom tarnowskiej siatkówki sporo emocji, ale niestety bez happy endu. Po pełnym emocji spotkaniu zespół prowadzony przez Paulo de Tarso Milagresa uległ poznańskiemu Energetykowi stosunkiem setów 2:3. Spotkanie mogło się podobać, gdyż obfitowało w wiele zwrotów akcji i zagrań na wysokim poziomie, zarówno po jednej, jak i drugiej stronie siatki. W kluczowym momencie więcej jakości zaprezentowały poznanianki, które zwyciężyły tie-breaka wynikiem 15:13. Po tamtym meczu nasza ekipa wciąż ma matematyczne szanse na walkę w play-offach, jednak musi nie tylko wygrać wszystkie swoje mecze, ale również liczyć na straty punktowe ekip z ligowej czołówki. 

Podobnie sytuacja ma się w Jarosławiu. Ekipa prowadzona przez Piotra Pajdę również ma szansę na grę w play-offach, jednak nie jest uzależniona tylko od swoich rezultatów. W związku z tym jutrzejsze spotkanie ma spory ciężar garunkowy, gdyż przegrany w tym starciu definytywnie pożegna się z szansami na walkę w kluczowej części sezonu. Zespół z Podkarpacia ostatni mecz rozegrał aż 13 marca, kiedy zwyciężył we własnej hali z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2. Spotkanie, które miało zostać rozegrane w Milecu w ramach poprzedniej kolejki rozgrywek zostało przełożone na 31. marca.

W pozostałych meczach korespondecyjny pojedynek o pozycję wicelidera rozegrają ekipy z Poznania (mecz z Krosnem) oraz ze Szczyrku (spotkanie z NOSiRem). Oczy kibiców z Tarnowa będą z pewnością zwrócone na Jawor, gdzie będący w komfortowej sytuacji Płomień Sosnowiec powalczy o kolejne zwycięstwo i utrzymanie swojej pozycji w play-offach.

Pełna lista meczów 24. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

UNI Opole - KS Częstochowianka

7R SOLNA Wieliczka - SPS Stal Mielec

KS Olimpia Jawor - Asotra Płomień Sosnowiec

SMS PZPS Szczyrk - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

ENEA Energetyk Poznań - Karpaty Krosno

SAN-Pajda Jarosław - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów

AZS Politechnika Śląska Gliwice - pauzuje