Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 23. kolejki

20.03.2021

Już dzisiaj przed tarnowskimi Żyrafami kolejny ligowy sprawdzian. Ekipą, która zamelduje się na hali PWSZ w Tarnowie będzie ENEA Energetyk Poznań. Początek meczu o godzinie 18:00.

Po ostatniej porażce w Opolu kwestia awansu do fazy play-off mocno się skomplikowała. Licząc na występy w tej części sezonu nasz zespół nie tylko musi wygrać swoje mecze, ale liczyć również na potknięcia przeciwniczek. W meczu z UNI nasza gra tylko momentami pozwalała na prowadzenie równej gry z gospodyniami, które od wielu kolejek są liderkami ligowej tabeli. Chcąc walczyć o zwycięstwa w kolejnych starciach nasze zawodniczki muszą ustabilizować formę i utrzymywać wysoką koncentrację przez całe mecze, a nie tylko fragmentami, jak to miało miejsce w niektórych spotkaniach, które kończyły się porażkami naszego zespołu. 

Sytuacja drużyny z Poznania jest dużo bardziej komfortowa, zespół ten jest już praktycznie pewny występu w play-off. W ostatniej kolejce poznański zespół uległ co prawda Stali Mielec 1:3, ale wciąż ma sporo punktów przewagi nad pozostałymi drużynami. Mimo sporych zmian kadrowych ekipa prowadzona przez Marcina Patyka kolejny sezon z rzędu gra na wysokim poziomie, w czym wielka zasługa wspomnianego szkoleniowca, który bardzo dobrze wkomponował do swojego zespołu młode zawodniczki. 

Ciekawie zapowiada się również spotkanie w Mielcu, gdzie SAN-Pajda zagra o utrzymanie swoich szans na grę w fazie play-off.

Pełna lista meczów 23. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - KS Olimpia Jawor

Karpaty Krosno - UNI Opole

AZS Politechnika Śląska Gliwice - 7R Solna Wieliczka

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - ENEA Energetyk Poznań

KS Częstochowianka - SMS PZPS Szczyrk I

SPS Stal Mielec - SAN-Pajda Jarosław

Asotra Płomień Sosnowiec – pauzuje