Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Bez punktów w Opolu

14.03.2021

Porażką 1:3 zakończył się sobotni mecz Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów z UNI Opole. Tarnowski zespół momentami prezentował siatkówkę na wysokim poziomie, ale w przekroju całego spotkania równiejszy poziom utrzymały opolanki i to one cieszą się z siedemnastego zwycięstwa z rzędu.

Początek meczu był wyrównany, zespoły dzięki bardzo dobrej organizacji grały punkt za punkt. Po asie serwisowym Simony Dreczki lekka przewagę osiągnęły tarnowianki, które wyszły na prowadzenie 11:9. W kolejnych akcjach lepiej spisywały się opolanki, które po dobrych zagrywkach Kingi Stronias i kilku błędach naszego zespołu prowadziły 20:13. Trener Milagres próbował wpłynąć na obraz gry dwukrotnie biorąc czas, jednak zawodniczki z Opola były nie do zatrzymania. W końcówka gra tarnowianek uległa poprawie, ale nie były w stanie zniwelować strat i to gospodynie skończyły tego seta wynikiem 25:18.

Drugiego seta lepiej zaczęły zawodniczki z Tarnowa, które po dwóch asach serwisowych Magdy Szabó i dobrej grze obronnej prowadziły 8:2. W kolejnych akcjach opolanki odrobiły kilka punktów, ale to wciąż nasz zespół kontrolował przebieg tej partii. W końcówce opolanki zdobyły kilka punktów przy własnej zagrywce, co pozwoliło im doprowadzić do remisu 20:20, ale w ostatnich akcjach tej partii lepiej spisywały się podopieczne trenera Milagresa, które zwyciężyły 25:21.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej odsłony tego meczu. Obydwie drużyny grały punkt za punkt aż do wyniku 9:9, kiedy to lekką przewagę wypracowały gospodynie (11:9). W kolejnych akcjach gra zespołu Nicoli Vettoriego wyglądała coraz lepiej, zawodniczki z Opola rozkręcały się z każdą akcją i w pełni kontrolowały wydarzenia boiskowe. Wyraźna przewaga została potwierdzona zwycięstwem 25:16.

Rozpędzone gospodynie chcąc zakońćzyć ten mecz bardzo dobrze rozpoczęły czwartą partię wychodząc na prowadzenie 5:1. Nasze zawodniczki potrafiłī doprowadzić do wyrównania 10:10, jednak wtedy podobnie jak w pierwszym i trzecim secie nastąpił przestój naszej drużyny i to gospodynie ponownie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Tarnowianki do końca walczyły o odwrócenie losów tej partii, ale opolanki do samego końca kontrolowały wynik zwyciężając 25:20.

MVP: Gabriela Makarowska

Uni Opole – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:1
(25:18, 25:25, 25:16, 25:20)

Pełna lista wyników 22. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

SAN-Pajda Jarosław - AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:2 (25:20, 25:20, 23:25, 10:25, 15:10),
Energetyk Poznań - Stal Mielec 1:3 (14:25, 25:23, 17:25, 23:25)
UNI Opole - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:20)
SMS PZPS Szczyrk - Karpaty Krosno 3:1 (25:20, 24:26, 25:20, 25:21)
Olimpia Jawor - Częstochowianka Częstochowa 0:3 (21:25, 12:25, 20:25)
Płomień Sosnowiec - NOSiR Świt Nowy Dwór Maz. 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:20)