Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Zapowiedź 22. kolejki

12.03.2021

Już jutro tarnowskie Żyrafy powalczą o kolejne ligowe zwycięstwo. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie lider rozgrywek, zespół UNI Opole. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Tarnowska drużyna wraca do rywalizacji o ligowe punkty po dwóch tygodniach przerwy. Mecz ze Szczyrkiem został przełożony ze względu na uczestnictwo większości zawodniczek SMS-u w Mistrzostwach Polski Juniorek. Nasze zawodniczki miały sporo czasu na dopracowanie pewnych elementów siatkarskiego rzemiosła, co pozwala wierzyć, że w Opolu tarnowianki powalczą o jak najlepszy rezultat. W pierwszym meczu nasza drużyna uległa 1:3, więc jest to idealna okazja do rewanżu.

Drużyna UNI Opole jest w tym sezonie niekwestionowanym liderem ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Nicole Vettoriego przegrał zaledwie 2 spotkania, co pozwoliło im na osiągnięcie imponującej serii 16 zwycięstw z rzędu. Bliskie przerwania tej passy były zawodniczki Stali Mielec, które w poprzedniej kolejce uległy opolankom dopiero w tie-breaku, choć w pewnym momencie prowadziły w tej partii już 8:2. Najlepszą zawodniczką tamtego spotkania została wybrana środkowa Aleksandra Muszyńska, która w styczniu dołączyła do drużyny z Jokera Świecie. Opolanki słyną z bardzo dobrej organizacji gry, w czym widać rękę trenera, który już od kilku lat jest związany z opolską siatkówką.

W pozostałych spotkaniach najciekawiej zapowiada się starcie w Poznaniu, gdzie Energetyk zagra ze Stalą Mielec.