Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

3 punkty w Jaworze

28.02.2021

Tarnowskie Żyrafy w pewny i przekonujący sposób zwyciężyły z Olimpią Jawor 3:0. Dzięki tej wygranej nasz zespół utrzymał pozycję w tabeli, a w obliczu rezultatów na innych parkietach strata do niektórych drużyn zostałą zmniejszona.

Zawodniczki z Tarnowa bardzo dobrze weszły w to spotkanie, już od samego początku zdobywając kilka punktów przewagi (6:1). W naszym zespole bardzo dobrze funkcjonował serwis, co sprawiało dużo problemów przeciwniczkom. Tarnowskie Żyrafy dzięki wysokiej skutecznosci w ataku powiększały swoją przewagę (15:9). Wynik próbował ratować trener drużyny z Jawora, który najpierw poprosił czas, a potem dokonując korekt w składzie. Mimo lepszej gry jaworzanek w drugiej części seta tarnowianki utrzymywały przewagę, a pierwszą partię atakiem zakończyła Vivian Pellegrino (25:20).

Początek drugiej odsłony tego spotkania był lepszy w wykonaniu zawodniczek z Jawora (4:1), ale po dobrych serwisach Vivian Pellegrino i czujnej postawie na siatce Klaudii Kaczorowskiej odrobiliśmy straty, a następnie wyszliśmy na prowadzenie (5:4). W środkowej fazie seta bredzi dobrze zaczął funkcjonować nasz blok, co pozwoliło na zbudowanie kilku punktów przewagi (17:10). Jaworzanki stanęły, miały sporo problemów z kończeniem swoich ataków, a nasz zespół wykorzystywał większość okazji. Punktowy blok naszej drużyny zakończył tego seta wynikiem 25:14.

Początek trzeciej partii był wyrównany, drużyny zdobywały punkt do punkt aż do wyniku 6:6, kiedy na lekką przewagę wyszły tarnowianki. Mimo dobrej postawy naszemu zespołowi przytrafiały się momenty przestoju, kiedy to przeciwniczki zdobywały po kilka punktów w serii. Mimo tego do samego końca nasza wygrana nie była zagrożona i podobnie jak w drugiej partii set zakończony został naszym punktowym blokiem.

Olimpia Jawor – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3
(20:25, 14:25, 20:25)

Pełna lista wyników 20. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

ENEA Energetyk Poznań - 7R Solna Wieliczka 3:0 (25:21, 25:21, 25:17)

UNI Opole - AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

KS Olimpia Jawor - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3 (20:25, 14:25, 20:25)

SMS PZPS Szczyrk I - SPS Stal Mielec 3:2 (18:25, 22:25, 25:19, 25:21, 15:10)

Asotra Płomień Sosnowiec - Karpaty Krosno 2:3 (25:16, 21:25, 17:25, 25:19, 12:15)

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki  - KS Częstochowianka 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)