Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 20. kolejki

26.02.2021

Już jutro tarnowskie Żyrafy powalczą o kolejne ligowe zwycięstwo. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie beniaminek rozgrywek, zespół Olimpii Jawor. Początek spotkania o godzinie 16:00.

W ostatni weekend po serii kilku kolejnych zwycięstw przyszło słabsze spotkanie, czego efektem była porażka z sosnowieckim Płomieniem 1:3. Po tym meczu sytuacja w tabeli stała się bardziej skomplikowana, gdyż tarnowianki chcąc awansować do fazy play-off muszą nie tylko wygrywać swoje mecze, ale liczyć również na straty punktów zespołów z czołówki. 

Olimpia Jawor w poprzedniej kolejce sprawiła jedną z największych niespodzianek obecnych rozgrywek. Zespół, który dotychczas nie wygrał żadnego spotkania pokonał uznawaną za jednego z kandydatów do awansu Stal Mielec stosunkiem setów 3:1. Zwycięstwo było efektem rosnącej od kilku spotkań formu drużyny z Dolnego Śląska, a duży wpływ ma na to postawa Weroniki Gierszewskiej, która wróciła do gry po kontuzji (w meczu ze Stalą 25 punktów). Mimo dobrej postawy w Mielcu i dopisaniu do swojego doroboku 3 punktów sytuacja Olimpii w ligowej tabeli jest bardzo słaba, zespół ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie, ale musi wygrać pozostałe mecze i liczyć na potknięcia przeciwników. Waga sobotniego spotkania jest zatem bardzo duża, gdyż tarnowskie Żyrafy walczą o utrzymanie szans na awans do play-off, a jaworzanki o podtrzymanie nadziei na pozostanie w lidze. W pierwszym meczu górą były tarnowianki, które na hali PWSZ w Tarnowie zwyciężyły 3:1.

W pozostałych spotkaniach ciekawie zapowiada się starcie w Szczyrku, gdzie Stal Mielec powalczy o zwycięstwo z uczennicami SMS-u.

Pełna lista meczów 20. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

ENEA Energetyk Poznań - 7R Solna Wieliczka

UNI Opole - AZS Politechnika Śląska Gliwice

KS Olimpia Jawor - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów

SMS PZPS Szczyrk I - SPS Stal Mielec

Asotra Płomień Sosnowiec - Karpaty Krosno

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki  - KS Częstochowianka

SAN-Pajda Jarosław - pauzuje