Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Seria zwycięstw przerwana

22.02.2021

Porażką 1:3 zakończył się sobotni mecz tarnowskich Żyraf z Płomieniem Sosnowiec. Rywal tego dnia postawił trudne warunki i zasłużenie wywiózł z Tarnowa 3 punkty.

Już na początku pierwszego seta było widać, że dla gospodyń będzie to wymagające spotkanie. Nasz zespół miał problemy w przyjęciu, czego efektem było szybkie prowadzenie Płomienia kilkoma punktami (13:4). W drugiej połowie seta nasza gra wyglądała już dużo lepiej, jednak podopieczne trenera Milagresa nie były w stanie odrobić strat i ostatecznie uległy 19:25.

Lepsza gra w końcówce pierwszej partii była kontynuowana w drugiej odsłonie tego meczu. W naszym zespole dużo lepiej funkcjonowało przyjęcie, a nasza zagrywka zaczęła sprawiać problemy przeciwniczkom. Po serii dobrych zagrań Klaudii Kaczorowskiej prowdziliśmy już 12:6, następnie kilka punktów padło łupem siatkarek Płomienia, dzięki czemu zmniejszyły stratę (13:11), jednak nasz zespół utrzymał swój styl gry i triumfował 25:14.

Wydawało się, że po przekonująco wygranym secie tarnowianki pójdą za ciosem, jednak już od początku trzeciej partii wróciły problemy z premierowej odsłony tego spotkania. Zawodniczki z Sosnowca bezlitośnie wykorzystywały nasze błędy w przyjęciu, a do tego świetnie broniły, co przyniosło im kilka punktów przewagi (12:6). W drugiej części seta nasze zawodniczki zaczęły grać coraz lepiej, przy wyniku 24:18 w pole zagrywki powędrowała Karolina Szczygieł i rozpoczęła się prawdziwą pogoń za rywalem, czego efektem było doprowadzenie do rezultatu 24:23. W kluczowym momencie podopieczne trenera Zabielnego zdołały skutecznie zablokować nasz atak i ostatecznie to one cieszyły się ze zwycięstwa w tej partii (25:23).

W czartej partii obrz gry nie uległ większej zmianie i to siatkarki z Sosnowca wciąż były stroną dominującą. Sporo błędów własnych oraz problemy w przyjęciu zaważyły o porażce w tej partii (18:25) oraz w całym meczu 1:3. Po tym spotkaniu strata naszej drużyny do ekipy Płomienia wynosi pięć punktów i to one znajdują się w lepszym położeniu przed kolejnymi meczami.

MVP: Patrycja Patoń

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – Asotra Płomień Sosnowiec 1:3
(19:25, 25:14, 23:25, 18:25)