Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 19. kolejki

19.02.2021

Już jutro tarnowskie Żyrafy powalczą o kolejne ligowe punkty. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie beniaminek rozgrywek, zespół Asotra Płomień Sosnowiec. Początek spotkania na hali PWSZ w Tarnowie o godzinie 14:00.

Po kipeskim początku roku i porażce z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice nasz zespół prezentuje się coraz lepiej, notując aktualnie serię czterech kolejnych zwycięstw. W ostatnim spotkaniu z NOSiRem gra zespołu wyglądała bardzo dobrze, na uwagę zasługuje coraz lepsza organizacja gry, a także spora poprawa w obronie i na zagrywce. Te elementy pozwoliły naszej drużynie zdominować zespół z Nowego Dworu, czego efektem było zdecydowane zwycięstwo. 

Dużo gorsze nastroje panują w sosnowieckim zespole. Po imponującym początku rozgrywek zespół z Sosnowca przez moment był nawet liderem, ale w ostatnich meczach prezentował się słabiej, co skutkowało dwoma porażkami (z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i Stalą Mielec). Emocje wokół drużyny stara się studzić trener Krzysztof Zabielny - Musimy zweryfikować spojrzenie na naszą ekipę. Dużo ludzi widzi i stawia nas w roli faworytów w wielu starciach. Ja uważam, że wcale tak nie jest, ponieważ jestem zdania, że jesteśmy normalnym, pierwszoligowym zespołem - powiedział w jednym z wywiadów. W tej samej rozmowie dodał również, że w Tarnowie spodziewa się siatkarskiej wojny i walki o każdą piłkę, co będzie efektem stawki tego spotkania - zwycięzca ma szansę przybliżyć się do miejsce premiowanego awansem do fazy play-off. W pierwsej rundzie tarnowski zespół bardzo słabo zaprezentował się w Sosnowcu, czego efektem było łatwe zwycięstwo Płomienia 3:0, więc dla naszej drużyny będzie to doskonała okazja do rewanżu.

W pozostałych spotkaniach ciekawie zapowiada się starcie w Jarosławiu, gdzie SAN-Pajda powalczy z poznańskim Energetykiem.

Pełna lista meczów 19. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

7R Solna Wieliczka - UNI Opole

AZS Politechnika Śląska Gliwice - SMS PZPS Szczyrk I

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - Asotra Płomień Sosnowiec 

SPS Stal Mielec - KS Olimpia Jawor

Karpaty Krosno - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 

SAN-Pajda Jarosław - ENEA Energetyk Poznań

KS Częstochowianka - pauzuje