Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Kolejne zwycięstwo

13.02.2021

Udanie zakończył się trenerski debiut Paulo De Tarso Milagresa. Po dobrej i skutecznej grze w Nowym Dworze tarnowianki zwyciężyły z NOSiRem 3:0.

Początek spotkania należał do zawodniczek NOSiRu, które dzięki kilku błędom w ataku naszego zespołu prowadziły 6:2. Gdy tablica wyników wskazywała rezultat 10:5 trener Paulo De Tarso Milagres poprosił o czas, co wpłynęło pozytywnie na drużynę i pozwoliło odrobić kilka punktów (10:9). Dobra postawa Kilka kolejnych oczek padło łupem gospodyń, ale po tej serii dobra postawa Simony Dreczki na zagrywce pozwoliła naszej drużynie doprowadzić do wyrównania (13:13). Tarnowianki rozkręcały się z każdą akcją i to one po kilku piłkach prowadziły 20:15. Dobra dyspozycja utrzymała się do końca tej partii, a skuteczny atak Magdy Szabó ustalił jej wynik na 25:21.

Tarnowianki niesione zwycięstwem w poprzedniej partii bardzo dobrze rozpoczęły drugiego set, całkowicie dominując swoje rywalki (11:3). W kolejnych akcjach dobra gra naszej drużyny utrzymywała się, dzięki bardzo dobrej postawie obronnej tarnowianki zdobywały sporo punktów na kontrze (17:9). Gra gospodyń w drugiej części seta uległa poprawie, ale podopieczne trenera Milagresa utrzymały koncentrację i dzięki wypracowanej wcześniej przewadze zwyciężyły 25:19.

Lepsza dyspozycja gospodyń z końcówki poprzedni partii została podtrzymana na początku trzeciego seta. Po kilku błędach naszego zespołu nowodworzanki prowadziły 5:2. Zawodniczki z Tarnowa potrafiły jednak przejąć inicjatywę i już po kilku akcjach to one osiągnęły kilka punktów przewagi (9:6). Po jednej akcji bardzo nerwową reakcją popisał się trener Kujawski, który nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego. Żywiołowa postawa szkoleniowca kosztowała jego zespół stratę punktu, gdyż została mu pokazana czerwona kartka (15:9). Po ten sytuacji wydarzenia na boisku były w pełni kontrolowane przez nasz zespół, a mecz blokiem zakończyła Simona Dreczka (25:13).

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3 (21:25, 19:25, 13:25)

NOSiR: Tkaczyk, Wydmańska, Balcerowicz, Świętoń, Duda, Paluszkiewicz, Jędrzejewska

Tarnów: Szabó, Dreczka, Szczygieł, Kaczorowska, Krześlak (libero), Pellegrino oraz Cur, Salamon, Stroinska, Szpak

Pełna lista wyników 18. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

UNI Opole - SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:15, 25:12, 25:13)

SMS PZPS Szczyrk I - 7R Solna Wieliczka 3:1 (23:25, 25:14, 25:11, 25:18)

Asotra Płomień Sosnowiec - SPS Stal Mielec 0:3 (25:27, 24:26, 14:25)

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3 (21:25, 19:25, 13:25)

KS Olimpia Jawor - AZS Politechnika Śląska Gliwice 1:3 (24:26, 25:20, 21:25, 13:25)

KS Częstochowianka - Karpaty Krosno 3:2 (19:25, 22:25, 25:23, 25:18, 16:14)