Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 18. kolejki

12.02.2021

Już jutro kolejne ligowe emocje serwowane przez tarnowskie Żyrafy. Przeciwnikiem będzie zespół NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz ten będzie debiutem na ławce trenerskiej nowego szkoleniowca tarnowianek, Paulo De Tarso Milagresa. Początek spotkania o godzinie 17:00.

W pierwszej rundzie górą były tarnowianki, które na hali PWSZ zwyciężyły 3:0. W tamtym meczu liderką naszej drużyny była Ewa Bimkiewicz, która zdobyła 17 punktów. Zwycięstwa w ostatnich meczach poprawiły sytuację tarnowianek w ligowej tabeli, ale strata do czołówki wciąż wynosi kilka punktów. 

NOSiR niejednokrotnie w tym sezonie pokazywał, że jako gospodarz spotkania narzuca bardzo trudne warunki meczowe. Punkty w Nowym Dworze traciły zespoly z ligowej czołówki, co powinno być przestrogą dla zawodniczek z Tarnowa. Drużyna prowadzona przez Bartosza Kujawskiego słynie z dobrej gry środkiem, więc przed naszymi zawodniczkami sporo pracy, aby wytrącić przeciwniczkom ten argument z rąk. W poprzedniej kolejce po nienajlepszej grze nowodworzanki uległy Stali Mielec 0:3, więc z pewnością jutro będą chciały powalczyć o poprawę nastrojów w swoim zespole. 

Ciekawie zapowiadają się spotkania w Opolu, gdzie UNI powalczy o utrzymanie zwycięskiej serii w meczu z SAN-Pajdą oraz w Sosnowcu, gdzie mielecka Stal powalczy o utrzymanie pozycji lidera w spotkaniu z Płomieniem.

Pełna lista meczów 18. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

UNI Opole - SAN-Pajda Jarosław

SMS PZPS Szczyrk I - 7R Solna Wieliczka

Asotra Płomień Sosnowiec - SPS Stal Mielec

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów

KS Olimpia Jawor - AZS Politechnika Śląska Gliwice 

KS Częstochowianka - Karpaty Krosno

ENEA Energetyk Poznań - pauzuje