Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zmiana na stanowisku trenera

11.02.2021

W ostatni poniedziałek nastąpiła zmiana na stanowisku pierwszego trenera drużyny Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów. Wojciecha Serafina w kolejnych meczach zastąpi pochodzący z Brazylii Paulo De Tarso Milagres.

Trener Serafin prowadził drużynę w trzynastu spotkaniach, podczas których nasz zespół triumfował siedmiokrotnie, a sześciokrotnie schodził z boiska pokonany, co dało w efekcie 19 punktów i uplasowało tarnowskie Żyrafy na siódmej pozycji w ligowej tabeli. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron, cały klub dziękuje trenerowi za zaangażowanie oraz osiągane wyniki, a także życzy powodzenia w dalszej karierze.

Nowym szkoleniowcem zespołu został Brazylijczyk Paulo De Tarso Milagres, który już od jakiegoś czasu jako asystent pomagał w treningach naszej drużyny. Jest to doświadczony trener, który oprócz prowadzenia zespołów w Brazylii, miał także doświadczenia w pracy z reprezentacją narodową. Wraz z nim drużynę prowadził będzie Michał Madejski. Poniżej kilka słów od nowego trenera tarnowskiej drużyny.

O swoim doświadczeniu

Pierwszy klub trenowałem w wieku 19 lat, miałem możliwość pracy z dziewczynami w każdym wieku, co bardzo wzmocniło mnie przed rozpoczęciem pracy jako trener w profesjonalnym klubie. Pracowałem ze świetnymi drużynami w Brazylii, a do tego zebrałem niesamowite doświadczenia w Afryce.

O swoich osiągnięciach

Moim największym osiągnięciem było sięgnięcie po Puchar Brazylii – dla drużyny (EC Pinheiros) był to pierwszy i dotychczas jedyny tytuł w historii. Dotarcie do finału Mistrzostw Afryki (z reprezentacją Rwandy) było również wspaniałym sukcesem, który kosztował mnie sporo pracy.

O stylu drużyny

Nie będę starał się wdrożyć brazylijskiego stylu w naszej grze, uważam że jest kilka elementów – zarówno fizycznych, jak i technicznych - które można poprawić i nad tym będę pracował. Poziom drużyn w lidze jest bardzo wyrównany, zrobimy co w naszej mocy, żeby w kolejnych meczach grać jak najlepiej.

Okazja do debiutu już w najbliższą sobotę, kiedy przeciwnikiem tarnowskich Żyraf będzie zespół NOSiRu Nowy Dwór Mazowiecki.