Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 17. kolejki

05.02.2021

Już jutro tarnowskie siatkarki powalczą o kolejne ligowe punkty. Przeciwnikiem drużyny Wojciecha Serafina będzie zespół KS Częstochowianka. Początek spotkania na hali PWSZ w Tarnowie o godzinie 18:00.

Pierwszy mecz między tymi drużynami, rozegrany w październiku, zakończył się zwycięstwem ekipy z Częstochowy wynikiem 3:1. Dla Wojciecha Serafina był to debiut na ławce trenerskiej drużyny z Tarnowa, więc będzie to dla niego doskonała okazja do rewanżu. Z punktu widzenia sytuacji w tabeli jest to tak zwany 'mecz za 6 punktów', gdyż w przypadku zwycięstwa nasz zespół moze wyprzedzić w tabeli drużynę prowadzoną przez Andrzeja Stelmacha (obydwa zespoły dzieli 1 punkt na korzyść ekipy ze Śląska).

W ostatniej kolejce tarnowskie Żyrafy dopisało do swojego dorobku kolejne cenny punkty, wygrywając na wyjeździe w Krośnie 3:0. Gorsze nastroju po weekendowym starciu panują w ekipie z Częstochowy, gdyż zespół ten uległ na własnej hali drużynie Stali Mielec wynikiem 0:3. Mimo tego drużyna ta jest groźnym przeciwnikiem, który niejednokrotnie w tym sezonie pokazał (między innymi w meczu z tarnowiankami), że radzi sobie dobrze w meczach, w których nie jest faworytem. 

Prawdziwym hitem tej kolejki będzie starcie w Poznaniu, gdzie miejscowy Energetyk podejmie lidera tabeli - UNI Opole. Drużyny te kolejny sezon pokazują bardzo wysoki poziom i wydaje się, że na ten moment są pewniakami do zajęcia dwóch miejsc w fazie play-off. 

Pełna lista meczów 4. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

SAN-Pajda Jarosław - SMS PZPS Szczyrk I

SPS Stal Mielec - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

ENEA Energetyk Poznań - UNI Opole

7R Solna Wieliczka - KS Olimpia Jawor

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - KS Częstochowianka

AZS Politechnika Śląska Gliwice - Asotra Płomień Sosnowiec

Karpaty Krosno – pauzuje