Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Zwycięstwo w Krośnie

31.01.2021

Tarnowskie Żyrafy zaliczyły udany powrót do ligowych rozgrywek. W wyjazdowym meczu z Karpatami Krosno zwyciężyły 3:0, dzięki czemu awansowały na ósmą pozycję w tabeli.

Od samego początku spotkania tarnowianki narzuciły swój styl gry. Dzięki dobremu przyjęciu Karolina Szczygieł miała sporo możliwości na rozegraniu, co pozwoliło na wypracowanie kilkupunktowej przewagi. Przy wyniku 14:9 do głosy doszły gospodynie, które dzięki dobrej zagrywce doprowadziłī do remisu. W naszym zespole zaczęły się mnożyć błędy własne, dzięki czemu to Karpatki wyszły na jednopunktowe prowadzenie. W końcówce seta nasza gra uległa poprawie, co pozwoliło zwyciężyć wynikiem 25:22.

Początek kolejnej partii przyniósł wyrównaną grę, obydwa zespoły zdobywały punkty regularnie do wyniku 10:10. Przy serii dobrych zagrywek Simony Dreczki nasz zespół wyszedł na cztery punkty prowadzenia, co pozwoliło na uspokojenie gry w dalszej części seta. Zespół z Krosna do samego końca walczył o odrobienie strat i odwócenie losów tej partii, jednak podopieczne Wojciecha Serafina utrzymały dobrą grę i zwyciężyły 25:21.

Na początku trzeciego seta lepiej prezentowały się gospodynie, które wyszły na prowadzenie 10:7. Dobry serwis przeciwniczek sprawiał tarnowiankom sporo problemów, czego efektem była niska skuteczność w ataku. Przy wyniku 13:10 w pole zagrywki powędrowała Klaudia Kaczorowska i rozpoczęła się seria punktów zdobytych przez tarnowianki, czego efektem było ich prowadzenie 15:13. Mimo zbudowania nieznacznej przewagi to Karpatki w końcówce seta znalazły się w lepszej pozycji, prowadząc 24:23. Tarnowianki zdołały jednak obronić piłkę setową, a następnie wykorzystać własną szansę wygrywając 27:25.

Karpaty Krosno - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3
(22:53, 21:25, 25:27)

Składy zespołów:
Karpaty: Bogdanowicz (2), Filipek (11), Głodzińska (7), Kobus (5), Sławińska (4), Niedźwiecka (10), Machowska  (libero) oraz  Wełna (1) i Wisz (1)
Grupa: Szabo (13), Dreczka (4), Szczygieł, Bimkiewicz (14), Kaczorowska (7), Pellegrino (11), Krześlak (libero) oraz  Cur (4) i Szpak (2)

Pełna lista wyników 16. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

SMS PZPS - Szczyrk Energetyk Poznań (przełożony)

Olimpia Jawor - SAN-Pajda Jarosław 1:3 (25:20, 22:25, 18:25, 16:25)

Płomień Sosnowiec - Solna Wieliczka 3:0 (25:22, 25:15, 26:24)

NOSiR Świt Nowy Dwór Maz. - AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:1 (22:25, 26:24, 25:22, 25:18)

Częstochowianka Częstochowa - Stal Mielec 0:3 (12:25, 20:25, 18:25)

Karpaty Krosno - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3 (22:25, 21:25, 25:27)