Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 16. kolejki

30.01.2021

Już jutro tarnowskie Żyrafy wracają do walki o ligowe punkty po dwutygodniowej przerwie. Przeciwnikiem naszej drużyny będą Karpaty Krosno. Początek meczu na hali w Krośnie o godzinie 17:00.

Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w lidze każda kolejka jest okazją do odpoczynku dla jednej drużyny, w związku z czym ostatni weekend nasze zawodniczki nie rozegrały żadnego spotkania. Ostatni mecz rozegrany był w ramach 14. kolejki zmagań, a nastroje po tamtym spotkaniu były bardzo dobre, gdyż tarnowianki po ciekawym starciu, w którym przewnikiem były zawodniczki Stali Mielec, zdobyły 3 punkty. 

W pierwszej rundzie zmagań w meczu z Krosnem górą były zawodniczki Grypy Azoty Roleski PWSZ, które na hali w Tarnowie zwyciężyły 3:0. MVP tamtego meczu została wybrana Karolina Szczygieł, która bardzo dobrze dyrygowała grą swojej drużyny. Był to również jedyne spotkanie, które odbyło się w Tarnowie z udziałem publiczności, gdyż krótko po jego rozegraniu areny sportowe, ze względu na pandemię koronawirusa, zostały zamknięte dla kibiców.

Drużyna z Krosna rozegrała w poprzedniej rundzie kilka dobrych spotkań, jednak w tym roku zespół ten ma problemy z gromadzeniem punktów, czego efektem jest dopiero 12. miejsce w ligowej tabeli. Mimo tego podopieczne trenera Stanisławczyka pokazały w tym sezonie, że potrafią sprawić niespodzianki w meczach, w których nie są uznawane za faworytki. 

Pełna lista meczów 16. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

SMS PZPS - Szczyrk Energetyk Poznań (przełożony)

Olimpia Jawor - SAN-Pajda Jarosław

Płomień Sosnowiec - Solna Wieliczka

NOSiR Świt Nowy Dwór Maz. - AZS Politechniki Śl. Gliwice

Częstochowianka Częstochowa - Stal Mielec

Karpaty Krosno - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów

UNI Opole - pauzuje