Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Udany rewanż TSPS Anser Siarki Tarnobrzeg

15.12.2012

Niemiłą niespodziankę sprawiły w dniu dzisiejszym swoim kibicom siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. Nasze zawodniczki niespodziewanie uległy we własnej hali TSPS Anser Siarce Tarnobrzeg 1:3 (23:25, 25:19, 16:25, 27:29). Tarnowianki w czwartym secie bliskie były doprowadzenia do tie-breaka, jednak nie potrafiły skończyć aż czterech piłek setowych.

 

Już początek meczu pokazał, że Siarka przyjechała do Tarnowa walczyć o zwycięstwo. Od pierwszych piłek to tarnobrzeżanki prowadziły kilkoma punktami. Tak było do stanu 11:10, kiedy to pierwszy raz w tym meczu, po udanym ataku grającej bardzo dobre zawody Małgorzaty Hajduk, PKCH PWSZ wyszło na prowadzenie. Niestety tylko na chwilę, gdyż kolejne 3 punkty zdobyły rywalki. Błędy w przyjęciu zagrywki rywalek sprawiły, że w końcówce seta tarnowianki przegrywały już 15:21. Nasze zawodniczki nie poddały się jednak i do samego końca próbowały odrabiać straty. Po serii udanych ataków Katarzyny Kutyły było już tylko 23:22 dla Siarki, jednak po chwili przyjezdne zakończyły pierwszego seta wygrywając 25:23.

Na szczęście drugą partię PKCH PWSZ zaczęło zdecydowanie lepiej. Po dwóch punktach zdobytych prosto z zagrywki przez Katarzynę Kutyła nasze zawodniczki prowadziły już 11:6. Niestety ponownie nieporozumienia między naszymi zawodniczkami w przyjęciu sprawiły, że Siarka odrobiła większość strat i w środkowej części seta było już tylko 15:13 dla naszej drużyny. Bardzo dobrą zmianę w tej partii dała jednak Sylwia Styrkowiec, dzięki czemu w końcówce tej części meczu PKCH PWSZ ponownie uzyskało kilkupunktową przewagę i pewnie zwyciężyło drugiego seta 25:19.

Gdy wydawało się, że nasze zawodniczki złapały już odpowiedni rytm gry, początek trzeciej partii szybko to zmienił. Błędy tarnowianek sprawiły, że początek tej partii przyjezdne wygrały aż 12:3! Wypracowaną w ten sposób przewagę Siarka utrzymała do samego końca i zwyciężając 25:16 ponownie objęła prowadzenie w meczu. Tarnowianki z kolei walczyć musiały o doprowadzenie do tie-breaka.

Na początku czwartej partii wychodziło to naszym zawodniczkom bardzo dobrze. Nie do zatrzymania w ataku była Sylwia Styrkowiec, która tylko w tym secie zdobyła aż 10 punktów. PKCH PWSZ najpierw prowadziło 9:5, a pod koniec seta 20:15. Niestety w tym momencie gra naszej drużyny ponownie się załamała. Nasze zawodniczki mimo licznych okazji nie potrafiły skończyć ataku i w efekcie już przy stanie 21:21 mieliśmy remis. Po chwili PKCH PWSZ prowadziło ponownie 23:21 i 24:22, jednak Siarka najpierw obroniła dwie piłki setowe, a chwilę później wyszła na prowadzenie 26:25. Tarnowianki miały jeszcze szansę na wygranie seta przy swoim prowadzeniu 27:26, jednak również i tym razem nie potrafiły zdobyć decydującego punktu. Rywalki za to wygrały trzy kolejne akcje i tym samym zwyciężając 29:27 wygrały całe spotkanie 3:1.

Tym samym siatkarki PKCH PWSZ Tarnów zakończyły swoje występy w 2012 roku. Nasze zawodniczki po 12 rozegranych spotkaniach zajmują 6 miejsce w tabeli z 6 zwycięstwami i 6 porażkami. Miejmy nadzieję, że nowy 2013 rok okaże się lepszy dla naszej drużyny i dzięki dobrej grze tarnowianki znajdą się na koniec rozgrywek w oczekiwanej pierwszej czwórce.

 

 

PKCH PWSZ Tarnów – TSPS Anser Siarka Tarnobrzeg 1:3 (23:25, 25:19, 16:25, 27:29)

PKCH PWSZ: Leszek Alicja, Młocek Małgorzata, Podlasek Sabina, Warchoł Alicja, Hajduk Małgorzata (kapitan), Kutyła Katarzyna, Szubart Klaudia (libero) oraz Wyroba Weronika, Styrkowiec Sylwia, Ruszel Małgorzata, Wójcik Natalia, Jachym Paulina (libero)

 

Najwięcej punktów dla PKCH PWSZ:

Małgorzata Hajduk – 17

Sylwia Styrkowiec – 17

Katarzyna Kutyła – 15

 

Punkty po błędach rywalek – 20

Punkty zdobyte blokiem – 10

Punkty z zagrywki – 7