Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Podsumowanie rundy

14.01.2021

W ostatnią sobotę tarnowskie Żyrafy rozegrały spotkanie z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, czym zakończyły pierwszą rundę ligowych zmagań. Przedstawiamy podsumowanie tej części rozgrywek.

Tabela

W dwunastu rozegranych meczach tarnowski zespół wygrał pięciokrotnie, ale aż siedem razy schodził z boiska jako pokonany. Osiągnięte rezultaty dały naszej drużynie 15 punktów, co plasuje nas na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli.

Mecze

Najwięcej emocji przyniosły spotkania ze Stalą Mielec oraz z San-Pajdą Jaroslaw, gdyż w obydwu tych spotkaniach wynik rozstrzygany był poprzez rozegranie tie-breaka. Na inaugurację rozgrywek w Mielcu górą ostatecznie były gospodynie, ale już w meczu z jarosławskim zespołem zwyciężyły nasze zawodniczki. Po tej wygranej nastąpiła seria dwóch kolejnych zwycięstw, co znacząco poprawiło naszą pozycję w tabeli.

Punkty

W dotychczasowych spotkaniach nasz zespół zdobył 960 punktów, tracąc przy tym 996 oczek. Najlepszą punktującą drużyny była atakująca Ewa Bimkiewicz, która występujących w dwunastu spotkaniach zdobyła okrągłe 200 punktów (średnio 16,7 punktu na mecz) i stanowi 21% wszystkich punktów zdobytych przez nasz zespół. Na wynik Ewy złożyły się punkty z ataku (171), bezpośrednio z zagrywki (10) oraz blokiem (19).

Atak

Tarnowska drużyna atakowała 1367 razy, co pozwoliło na zdobycie 523 punktów (skuteczność ataku na poziomie 38%). Podobnie jak w przypadku największej liczby punktów, również tutaj liderką jest Ewa Bimkiewicz, która zdobyła 171 punktów.

Przyjęcie

Przeciwnicy zmuszali nasz zespół do przyjmowania piłki 895 razy. Tarnowianki zanotowały przy tym 73 błędy oraz 220 przyjęć negatywnych, a przyjęcia perfekcyjne stanowiły 20% w liczbie 177. Najczęściej przyjmującą zawodniczką była libero Paula Krześlak, której ta sztuka udała się 240 razy.

Zagrywka

Przy sumie 960 zagrywek tarnowianki zdobyły 56 punktów asem serwisowym, ale popełniły przy tym aż 110 błędów. Najlepiej zagrywającą zawodniczką była Magdalena Szabó, która bezpośrednio serwisem zdobyła 12 punktów.

Blok

Skuteczne bloki dały naszej drużynie 98 punktów. Najlepiej w tym elemencie radziła sobie środkowa Simona Dreczka, która zdobyła w ten sposób 22 punkty.

Podsumowanie

Mimo kilku niezłych spotkań, trudno zaliczyć pierwszą rundę do udanych. Tarnowianki miały problem z ustabilizowaniem swojej formy, na co wpłynęła głównie przerwa spowodowana koronawirusem. Ostatnie mecze pokazały, że grając na swoim poziomie nasz zespół prezentuje siatkówkę na wysokim poziomie, co przekłada się na ligowe zwycięstwa. Jeżeli nic nie zakłóci przygotowań drużyny do kolejnych spotkań, ma ona szansę walczyć jak równy z równym w każdym z pozostałych meczów.