Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 13. kolejki

08.01.2021

Już jutro tarnowskie siatkarki wrócą do gry o ligowe punkty po trzytygodniowej przerwie. W spotkaniu, które zakończy pierwszą rundę ligowych zmagań rywalem zespołu z Tarnowa będzie drużyna AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Początek spotkania na hali PWSZ o godzinie 18:00.

Końcówka poprzedniego roku należała do podopiecznych Wojciecha Serafina, które po kilku słabszych występach zanotowały zwyżkę formy i wygrały trzy ostatnie spotkania, dzięki czemu strata do liderujących drużyn stopniała do kilku punktów. Zawodniczki, które po krótkiej przerwie wróciły do treningów przed Nowym Rokiem, rozegrały w poprzednim tygodniu sparing z Wieliczką, zakończony zwycięstwem naszej drużyny 3:1. 

Po niezłym początku sezonu drużyna z Gliwic obniżyła loty, przegrywając aż sześć ostatnich spotkań. Mimo nienajlepszej formy w końcówce ubiegłego roku zespół ten ma w swoim składzie utalentowane i waleczne zawodniczki, które z pewnością przyjadą do Tarnowa z bojowym nastawieniem. 

W pozostałych spotkaniach najciekawiej zapowiada się starcie w Sosnowcu, gdzie zajmujący drugie miejsce w tabeli Płomień powalczy o punkty z liderem - UNI Opole.

Pełna lista meczów 13. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

PWSZ Tarnów - AZS Politechniki Śl. Gliwice

Karpaty Krosno - Solna Wieliczka

Częstochowianka Częstochowa - SAN-Pajda Jarosław

NOSiR Świt Nowy Dwór Maz. - Energetyk Poznań

Płomień Sosnowiec - UNI Opole

Olimpia Jawor - SMS PZPS Szczyrk

Stal Mielec - pauzuje