Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Derby dla Tarnowa

20.12.2020

W derbach Małopolski lepsze okazały się tarnowianki, które zwyciężyły pewnie 3:0. Dla naszej drużyny była to trzecia wygrana z rzędu.

Nasz zespół od samego początku spotkania narzucił swoje warunki gry. Bardzo dobry serwis odrzucał przeciwniczki od siatki, co doskonale wykorzystywały podopieczne Wojciecha Serafina. Po stronie przeciwniczek nie najlepiej funkcjonował blok, co skutecznie wykorzystywały Ewa Bimkiwiecz i Magdalena Szabó. Po jednostronnym widowisku set ten zakończył się wynikiem 25:13.

W kolejnej partii obserwowaliśmy dużo bardziej wyrównany mecz. Przy wyniku 15:13 dla naszej drużyny w pole zagrywki powędrowała Weronika Sobiczewska i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 16:15. Przy takim stanie do głosu ponownie doszły tarnowianki, które powróciły do gry prezentowanej w premierowej odsłonie spotkania, co skutkowało zwycięstwem 25:19.

Dobry początek trzeciego seta był jednym z niewielu dobrych momentów wielickiego zespołu. Przy dobrych serwisach wyszły na prowadzenie 5:1, jednak potem gra się wyrównała, a w kluczowym momencie to tarnowianki potrafiły odskoczyć na kilka punktów, dzięki czemu zwyciężyły 25:20.

Radości po tym meczu nie ukrywał trener Serafin - Ciężka praca zespołu zaczyna przynosić efekty. Dziewczyny czują się coraz lepiej, zaczynają fajnie grać, rozumieją się na boisku. Wprowdziliśmy kilka zmian, dziewczyny je realizują i to działa, przynosi dobre rezultaty - powiedział po meczu. Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra dopiero 9 stycznia - Przed nami jeszcze kilka treningów, a następnie rozjeżdzamy się na święta. Do treningów wracamy przed Nowym Rokiem, potem mamy 2 tygodnie treningów przed meczem. Dziewczyny muszą odpocząć mentalnie, był to dla nich trudny okres i należy im się chwila oddechu, spędzenia czasu z rodzinami. Jestem pewine, że wrócą do Tarnowa głodne gry i kolejnych zwycięstw - dodał szkoleniowiec naszej drużyny. 

MVP: Magdalena Szabo

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3
(13:25, 19:25, 20:25)

Składy zespołów:
Solna Wieliczka: Gajer (3), Ciesielska (7), Kuriata (3), Sobiczewska (13), Wieczorek (6), Maksajda (3), Rafałko (libero) oraz Malczewska, Gliniecka (1), Seweryn i Pustelnik (1)
Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów: Szabo (11), Dreczka (8), Szczygieł (1), Bimkiewicz (16), Stroińska (9), Pellegrino (8), Krześlak (libero)