Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 12. kolejki

18.12.2020

Już jutro rozegrane zostaną derby Małopolski, w których Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzy się z drużyną 7R SOLNA Wieliczka. Początek meczu w Solnym Mieście o godzinie 18:00.

Po kilku słabszych występach tarnowskie Żyrafy wracają do formy, co udowodniło środowe spotkanie z zespołem NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, które podopieczne Wojciecha Serafina wygrały 3:0. Gra naszej drużyny mogła się podobać, tego dnia w naszym zespole nie było słabych punktów. MVP spotkania wybrana została Karolina Szczygieł, które tego dnia bardzo dobrze rozgrywała piłki do swoich koleżanek. Najwięcej szans w ataku miała Ewa Bimkiewicz, która zdobyła tego dnia 17 punktów. 

Przed rozpoczęciem sezonu wydawało się, że mocno osłabiony zespół z Wieliczki będzie miał problemy z regularnym punktowaniem. Mimo tego, Ryszard Litwin bardzo dobrze przygotował swoją drużynę, która w dotychczasowych spotkaniach zdobyła 17 punktów. O sile ognia zespołu stanowi przede wszystkim Weronika Sobiczewska, która w dotychczasowych meczach zdobyła aż 230 punktów. Popularne 'Tygrysice' dostarczają w tym sezonie wielu emocji, gdyż na 10 rozegranych spotkań 7 konczyło się tie-breakiem. 

W pozostałych meczach ciekawie zapowiada się starcie w Opolu, gdzie gospodynie powalczą w meczu z NOSiRem o podtrzymanie serii zwycięstw, która aktualnie wynosi 7 spotkań.

Pełna lista meczów 12. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

SMS PZPS Szczyrk - Płomień Sosnowiec (przełożony)

UNI Opole - NOSiR Świt Nowy Dwór Maz.

Energetyk Poznań - Częstochowianka Częstochowa

SAN-Pajda Jarosław - Karpaty Krosno

Solna Wieliczka - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów

AZS Politechniki Śl. Gliwice - Stal Mielec

Olimpia Jawor - pauzuje